Plugins - Admin Columns - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (504 entries)

en:  or
sv_SE:  eller

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: %s also has better support for all the different types of fields, such as text, numbers and dates.
sv_SE: %s har också bättre stöd för alla olika fälttyper, till exempel text, nummer och datum.

en: %s column is already present and can not be duplicated.
sv_SE: %s kolumn finns redan och kan inte dupliceras.

en: %s is an improved version of %s.
sv_SE: %s är en förbättrad version av %s.

en: %s more
sv_SE: %s mer

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Active
sv_SE: Aktivt

en: Add Column
sv_SE: Lägg till kolumn

en: Add Filter
sv_SE: Lägg till filter

en: Add Row
sv_SE: Lägg till rad

en: Add-ons
sv_SE: Utökningar

en: Admin Columns Settings
sv_SE: Inställningar för Admin Columns

en: Admin Columns can generate a fully customized and downloadable CSV.
sv_SE: Admin Columns kan generera en helt anpassad och nedladdningsbar CSV.

en: Admin Columns forum on WordPress.org
sv_SE: Admin Columns forum på WordPress.org

en: Admin Menu
sv_SE: Adminmeny

en: After
sv_SE: Efter

en: All Post Types
sv_SE: Alla inläggstyper

en: All integration add-ons
sv_SE: Alla integrationsutökningar

en: Allow Comments
sv_SE: Tillåt kommentarer

en: Alternative Text
sv_SE: Alternativ text

en: Any column can be turned into an ordered list.
sv_SE: Varje kolumn kan förvandlas till en sorterad lista.

en: Aperture
sv_SE: Bländare

en: Approved
sv_SE: Godkänd

en: Are you happy with Admin Columns?
sv_SE: Är du nöjd med Admin Columns?

en: Assistant
sv_SE: Assistent

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Audio
sv_SE: Ljud

en: Audio Player
sv_SE: Ljudspelare

en: Author
sv_SE: Författare

en: Author Email
sv_SE: Författarens e-post

en: Author IP
sv_SE: Författarens IP

en: Author Name
sv_SE: Författarnamn

en: Author Slug
sv_SE: Författar-slug

en: Author URL
sv_SE: Författarens URL

en: Available
sv_SE: Tillgänglig

en: Available Sizes
sv_SE: Tillgängliga storlekar

en: Avatar
sv_SE: Profilbild

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Before
sv_SE: Före

en: Bitrate
sv_SE: Bithastighet

en: Bitrate Mode
sv_SE: Bithastighetsläge

en: Block Editor
sv_SE: Blockredigerare

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Bulk Edit
sv_SE: Massredigera

en: Bulk Edit allows you to update multiple values at once.
sv_SE: Med massredigering kan du uppdatera flera värden samtidigt.

en: Bulk Edit any content
sv_SE: Massredigera vilket innehåll som helst

en: Bulk Editing
sv_SE: Massredigera

en: Bulk edit any content, including custom fields.
sv_SE: Massredigera vilket innehåll som helst inklusive anpassade fält.

en: Buy Pro
sv_SE: Köp Pro

en: By clicking on the triangle you will see the column options. By using the draggable slider you can set the width of the columns in percentages.
sv_SE: Genom att klicka på triangeln kommer du att se kolumnalternativ. Genom att använda det dragbara reglaget kan du ställa in bredden på kolumnerna i procent.

en: By clicking on the triangle you will see the column options. Here you can change each label of the columns heading.
sv_SE: Genom att klicka på triangeln kommer du att se kolumnalternativ. Här kan du ändra varje etikett av kolumnernas rubrik.

en: By default: %s
sv_SE: Som standard: %s

en: By dragging the columns you can change the order which they will appear in.
sv_SE: Genom att dra kolumnerna kan du ändra den ordning som de kommer att visas i.

en: Camera
sv_SE: Kamera

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Caption
sv_SE: Bildtext

en: Change column width
sv_SE: Ändra kolumnbredd

en: Change label
sv_SE: Ändra etikett

en: Change order
sv_SE: Ändra ordning

en: Channelmode
sv_SE: Kanalläge

en: Channels
sv_SE: Kanaler

en: Character Limit
sv_SE: Teckenbegränsning

en: Check out our extensive documentation, or you can open a support topic on WordPress.org!
sv_SE: Kolla in vår omfattande dokumentation, eller så kan du öppna ett supportämne på WordPress.org!

en: Choice
sv_SE: Val

en: Choose a column type.
sv_SE: Välj en kolumntyp.

en: Clear all columns
sv_SE: Rensa alla kolumner

en: Click on the pencil icon to start editing the value of a field.
sv_SE: Klicka på pennikonen för att börja redigera värdet på ett fält.

en: Click the export button and all items will be exported to CSV.
sv_SE: Klicka på exportknappen så exporteras alla objekt till CSV.

en: Clone
sv_SE: Klona

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Color
sv_SE: Färg

en: Column Name
sv_SE: Kolumnnamn

en: Column Sets
sv_SE: Kolumnuppsättningar

en: Column Type
sv_SE: Kolumntyp

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Comma Separated
sv_SE: Separerad med komma

en: Comment
sv_SE: Kommentera

en: Comment Count
sv_SE: Antal kommentarer

en: Comment status
sv_SE: Kommentarsstatus

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Compression Ratio
sv_SE: Kompressionsförhållande

en: Conditional Format
sv_SE: Villkorligt format

en: Conditionals
sv_SE: Villkorat

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Copyright
sv_SE: Upphovsrätt

en: Count
sv_SE: Antal

en: Counter
sv_SE: Räknare

en: Create multiple columns sets
sv_SE: Skapa flera kolumnuppsättningar

en: Created Timestamp
sv_SE: Skapad tidsstämpel

en: Credit
sv_SE: Erkännande

en: Current excerpt is generated from the content.
sv_SE: Nuvarande utdrag genereras från innehållet.

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom Field
sv_SE: Anpassat fält

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom Size
sv_SE: Anpassad storlek

en: Custom:
sv_SE: Anpassad:

en: Customize List Table
sv_SE: Anpassa listtabell

en: Data Format
sv_SE: Dataformat

en: Databases
sv_SE: Databaser

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Format
sv_SE: Datumformat

en: Date GMT
sv_SE: Datum GMT

en: Date Published
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Decimal point
sv_SE: Decimalpunkt

en: Decimals
sv_SE: Decimaler

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default settings successfully restored.
sv_SE: Standardinställningar återställdes utan problem.

en: Delete all column settings and restore the default settings.
sv_SE: Ta bort alla kolumninställningar och återställ standardinställningarna.

en: Deprecated Actions
sv_SE: Föråldrade åtgärder

en: Deprecated Filters
sv_SE: Föråldrade filter

en: Depth
sv_SE: Djup

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Dimensions
sv_SE: Dimensioner

en: Discount is valid until %s
sv_SE: Rabatten är giltig till %s

en: Display
sv_SE: Visa

en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Display Options
sv_SE: Visningsalternativ

en: Display format
sv_SE: Visningsformat

en: Do you like Admin Columns?
sv_SE: Gillar du Admin Columns?

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: Document
sv_SE: Dokument

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Draft
sv_SE: Utkast

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Comment
sv_SE: Redigera kommentar

en: Edit Post
sv_SE: Redigera inlägg

en: Edit Post Author
sv_SE: Redigera inläggsförfattare

en: Edit Term
sv_SE: Redigera term

en: Edit User Profile
sv_SE: Redigera användarprofil

en: Edit columns
sv_SE: Redigera kolumner

en: Edit your content directly from the overview.
sv_SE: Redigera ditt innehåll direkt från översikten.

en: Embed
sv_SE: Bädda in

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Estimated reading time in words per minute.
sv_SE: Beräknad läsningstid i ord per minut.

en: Events Calendar
sv_SE: Evenemangskalender

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Excerpt is missing.
sv_SE: Utdrag saknas.

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Table to CSV
sv_SE: Exportera tabell till CSV

en: Export Unavailable
sv_SE: Export inte tillgängligt

en: Export all column data to CSV.
sv_SE: Exportera alla kolumndata till CSV.

en: Export for Admin Columns Pro, allows you to export the contents of your columns to CSV.
sv_SE: Export för Admin Columns Pro låter dig exportera innehållet i dina kolumner till CSV.

en: Export table contents to CSV
sv_SE: Exportera tabellinnehåll till CSV

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Field
sv_SE: Fält

en: Field Type
sv_SE: Fälttyp

en: File
sv_SE: Fil

en: File Size
sv_SE: Filstorlek

en: Fileformat
sv_SE: Filformat

en: Filename
sv_SE: Filnamn

en: Filesize
sv_SE: Filstorlek

en: Filter any content
sv_SE: Filtrera vilket innehåll som helst

en: Filter by Term
sv_SE: Filtrera efter term

en: Filtering
sv_SE: Filtrera

en: Filters
sv_SE: Filter

en: Filters help you to get valuable insights about orders, users, posts, anything really.
sv_SE: Filter hjälper dig att få värdefull insikt om beställningar, användare, inlägg, vad som helst egentligen.

en: Filters vs Smart Filters
sv_SE: Filter vs smarta filter

en: Find out more
sv_SE: Få reda på mer

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: First Post
sv_SE: Första inlägget

en: Focal Length
sv_SE: Brännvidd

en: For example: %s.
sv_SE: Till exempel: %s.

en: For full documentation, bug reports, feature suggestions and other tips <a href='%s'>visit the Admin Columns website</a>.
sv_SE: För fullständig dokumentation, felrapporter, funktionsförslag och andra tips <a href='%s'>besök Admin Columns webbplats</a>.

en: Formatted
sv_SE: Formaterade

en: Forums
sv_SE: Forum

en: Full Name
sv_SE: Fullständigt namn

en: Full Path
sv_SE: Fullständig sökväg

en: Full Size
sv_SE: Full storlek

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Get %s Off!
sv_SE: Få %s rabatt!

en: Get %s now
sv_SE: Skaffa %s nu

en: Get Admin Columns Pro
sv_SE: Skaffa Admin Columns Pro

en: Get access to all our integrations for popular WordPress plugins
sv_SE: Skaffa åtkomst till alla våra integrationer för populära WordPress-tillägg

en: Get add-ons for ACF, WooCommerce and many more
sv_SE: Skaffa utökningar för ACF, WooCommerce och många fler

en: Get insights about your entire network of sites.
sv_SE: Få insikter om hela ditt nätverk av webbplatser.

en: Get this add-on
sv_SE: Skaffa denna utökning

en: Go Pro
sv_SE: Skaffa Pro

en: Has Content
sv_SE: Har innehåll

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Height : %s px
sv_SE: Höjd : %s px

en: Height in pixels
sv_SE: Höjd i pixlar

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Horizontal Rule
sv_SE: Horisontell regel

en: Horizontal Scrolling
sv_SE: Horisontell rullning

en: I'm using Admin Columns for WordPress!
sv_SE: Jag använder Admin Columns för WordPress!

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image Editing
sv_SE: Bildredigering

en: Image Meta (EXIF)
sv_SE: Bildmeta (EXIF)

en: Image Size
sv_SE: Bildstorlek

en: In Reply To
sv_SE: Som svar på

en: Include missing sizes?
sv_SE: Inkludera saknade storlekar?

en: Include sizes that are missing an image file.
sv_SE: Inkludera storlekar som saknar en bildfil.

en: Includes special integrations for:
sv_SE: Inkluderar speciella integrationer för:

en: Instructions
sv_SE: Instruktioner

en: Integrates %s with Admin Columns.
sv_SE: Integrerar %s med Admin Columns.

en: Integrates ACF with Admin Columns.
sv_SE: Integrerar ACF med Admin Columns.

en: Integrates JetEngine with Admin Columns.
sv_SE: Integrerar JetEngine med Admin Columns.

en: Invalid column.
sv_SE: Ogiltig kolumn.

en: Invalid item ID.
sv_SE: Ogiltigt objekts-ID.

en: Invalid list ID.
sv_SE: Ogiltigt list-ID.

en: Invalid list screen.
sv_SE: Ogiltig listvy.

en: Invalid method.
sv_SE: Ogiltig metod.

en: Invalid response.
sv_SE: Ogiltigt svar.

en: It is possible to undo and redo all changes made with Inline Editing, so using it is without risk.
sv_SE: Det är möjligt att ångra och göra om alla ändringar som gjorts med inline-redigering så att använda det är utan risk.

en: Keep your column names on top of the screen when scrolling down the page
sv_SE: Håll dina kolumnnamn högst upp på skärmen när du rullar ner på sidan

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Keywords
sv_SE: Nyckelord

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Large
sv_SE: Stor

en: Last Modified
sv_SE: Senast ändrad

en: Last Modified Author
sv_SE: Senast ändrad författare

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Last Post
sv_SE: Sista inlägget

en: Learn more &raquo;
sv_SE: Lär dig mer &raquo;

en: Learn more about %s.
sv_SE: Lär dig mer om %s.

en: Leave a review!
sv_SE: Lämna en recension!

en: Leave blank to display the URL
sv_SE: Lämna tomt för att visa URL

en: Leave empty for no limit
sv_SE: Lämna tomt för obegränsat

en: Length
sv_SE: Längd

en: Limit text to a certain number of characters or words
sv_SE: Begränsa text till ett visst antal tecken eller ord

en: Link Label
sv_SE: Länketikett

en: Link To
sv_SE: Länk till

en: Link to menu
sv_SE: Länk till meny

en: Links
sv_SE: Länkar

en: List Screen ID
sv_SE: ID för listvy

en: List Screen Key
sv_SE: Nyckel för listvy

en: Loading Columns
sv_SE: Laddar in kolumner

en: Loading...
sv_SE: Laddar in …

en: Local Path
sv_SE: Lokal sökväg

en: Losless
sv_SE: Förlustfri

en: Make this column set available only for specific users or roles.
sv_SE: Gör denna kolumnuppsättning tillgänglig endast för specifika användare eller roller.

en: Maximum number of characters
sv_SE: Maximalt antal tecken

en: Maximum number of items
sv_SE: Maximalt antal objekt

en: Maximum number of words
sv_SE: Maximalt antal ord

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Meta Box
sv_SE: Meta-ruta

en: Mime Type
sv_SE: Mime typ

en: Misc
sv_SE: Övrigt

en: Missed schedule
sv_SE: Missat schema

en: Missing image file for size %s.
sv_SE: Saknad bildfil för storlek %s.

en: More Tag
sv_SE: Mer etiketter

en: More details
sv_SE: Mer detaljer

en: Multiple
sv_SE: Flera

en: Multiple IDs should be separated by commas.
sv_SE: Flera ID ska separeras med kommatecken.

en: Multiple Table Views
sv_SE: Flera tabellvyer

en: Multiple Values
sv_SE: Flera värden

en: Multisite Support
sv_SE: Multisite-stöd

en: Name
sv_SE: Namn

en: Need certain columns for certain tasks?
sv_SE: Behöver du vissa kolumner för vissa uppgifter?

en: Need more columns than the size of your screen?
sv_SE: Behöver du fler kolumner än storleken på din skärm?

en: Need to update multiple values at once?
sv_SE: Behöver du uppdatera flera värden samtidigt?

en: Network Active
sv_SE: Aktivt för nätverk

en: Network Enable
sv_SE: Aktivera för nätverk

en: Network Site:
sv_SE: Nätverkswebbplats:

en: New Line
sv_SE: Ny rad

en: Nickname
sv_SE: Smeknamn

en: No
sv_SE: Nej

en: No author
sv_SE: Ingen författare

en: No deprecated hooks or filters found.
sv_SE: Inga föråldrade åtgärds-hookar eller filter hittades.

en: No fields available.
sv_SE: Inga fält tillgängliga.

en: No limit
sv_SE: Ingen begränsning

en: No need to open your post, page, order, user or anything else.
sv_SE: Du behöver inte öppna ditt inlägg, din sida, din beställning, användare eller något annat.

en: No public saved filters available.
sv_SE: Inga offentliga sparade filter tillgängliga.

en: No support for audio player
sv_SE: Inget stöd för ljudspelare

en: No taxonomies available.
sv_SE: Inga taxonomier tillgängliga.

en: No title
sv_SE: Ingen rubrik

en: None
sv_SE: Ingen

en: Notice
sv_SE: Notis

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Number Format
sv_SE: Nummerformat

en: Number of Fields
sv_SE: Antal fält

en: Number of Items
sv_SE: Antal objekt

en: Only %s for 1 site
sv_SE: Endast %s för 1webbplats

en: Only show the content that matches the rules you set.
sv_SE: Visa endast innehållet som matchar reglerna du har ställt in.

en: Order
sv_SE: Ordning

en: Orientation
sv_SE: Orientering

en: Others
sv_SE: Andra

en: Page Template
sv_SE: Sidmall

en: Parent
sv_SE: Överordnad

en: Part of the file path to display
sv_SE: Del av filsökväg att visa

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Protected
sv_SE: Lösenordsskyddat

en: Password protected
sv_SE: Lösenordsskyddat

en: Path
sv_SE: Sökväg

en: Path scope
sv_SE: Sökväg fält

en: Pending
sv_SE: Inväntar granskning

en: Pending for review
sv_SE: Väntar på granskning

en: Permalink
sv_SE: Permalänk

en: Permanently hide notice
sv_SE: Dölj notisen permanent

en: Ping Status
sv_SE: Ping-status

en: Plain text
sv_SE: Oformaterad text

en: Play
sv_SE: Spela

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Pop Up
sv_SE: Pop-up

en: Post
sv_SE: Publicera

en: Post Count
sv_SE: Antal inlägg

en: Post Format
sv_SE: Inläggsformat

en: Post Formats
sv_SE: Inläggsformat

en: Post Status
sv_SE: Inläggsstatus

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Posts Screen
sv_SE: Inläggsvyn

en: Preferences
sv_SE: Preferenser

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Prices starting from %s
sv_SE: Priser startar från %s

en: Private
sv_SE: Privat

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Public
sv_SE: Offentlig

en: Published
sv_SE: Publicerad

en: Rate
sv_SE: Betygsätt

en: Read Time
sv_SE: Lästid

en: Read more &raquo;
sv_SE: Läs mer &raquo;

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

en: Registered
sv_SE: Registrerad

en: Relational
sv_SE: Relationellt

en: Relative to domain
sv_SE: Relativ till domän

en: Relative to main uploads folder
sv_SE: Relativt till huvuduppladdningsmappen

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Reset Sorting
sv_SE: Återställ sortering

en: Reset the sorting by clicking the %s button.
sv_SE: Återställ sorteringen genom att klicka på knappen %s.

en: Restore Settings
sv_SE: Återställ inställningarna

en: Restore columns
sv_SE: Återställ kolumner

en: Restore settings
sv_SE: Återställ inställningar

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Sample Rate
sv_SE: Samplingshastighet

en: Save
sv_SE: Spara

en: Scheduled
sv_SE: Schemalagd

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search any content
sv_SE: Sök vilket innehåll som helst

en: Search the contents of your columns.
sv_SE: Sök i innehållet i dina kolumner.

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select Icon
sv_SE: Välj ikon

en: Select type
sv_SE: Välj typ

en: Select which comment status you like to display.
sv_SE: Välj vilken kommentarstatus du vill visa.

en: Send me the discount
sv_SE: Skicka mig rabatten

en: Separator
sv_SE: Avgränsare

en: Serialized
sv_SE: Serialiserad

en: Set default settings that users will see when they visit the list table.
sv_SE: Ange standardinställningar som användare kommer att se när de besöker listtabellen.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings for %s restored successfully.
sv_SE: Inställningarna för %s återställdes utan problem.

en: Settings for %s updated successfully.
sv_SE: Inställningarna för %s uppdaterades utan problem.

en: Shortcodes
sv_SE: Kortkoder

en: Shortlink
sv_SE: Kortlänk

en: Show %s button on table screen.
sv_SE: Visa knapp %s i tabellvyn.

en: Show Toolbar
sv_SE: Visa verktygsfält

en: Shutter Speed
sv_SE: Slutartid

en: Site Options
sv_SE: Webbplatsalternativ

en: Smart Filtering
sv_SE: Smart filtrering

en: Smart Filters
sv_SE: Smarta filter

en: Sort & Filter on all your content.
sv_SE: Sortera och filtrera på allt ditt innehåll.

en: Sort any content
sv_SE: Sortera vilket innehåll som helst

en: Sort on numbers, names, prices or anything else.
sv_SE: Sortera på nummer, namn, priser eller något annat.

en: Sortable Columns
sv_SE: Sorterbara kolumner

en: Sorting
sv_SE: Sortering

en: Spam
sv_SE: Skräppost

en: Status (Quick Links)
sv_SE: Status (snabblänkar)

en: Sticky
sv_SE: Klistrat

en: Sticky Headers
sv_SE: Klistrade sidhuvuden

en: Store settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
sv_SE: Skickat den <a href="%1$s">%2$s kl. %3$s</a>

en: Super Admin
sv_SE: Superadmin

en: Table Elements
sv_SE: Tabellelement

en: Take Admin Columns to the next level:
sv_SE: Ta Admin Columns till nästa nivå:

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Taxonomy Support
sv_SE: Stöd för taxonomi

en: Text Limit
sv_SE: Textbegränsning

en: The %s can be changed in %s.
sv_SE: %s kan ändras i %s.

en: The Add-on %s is activated.
sv_SE: Utökningen %s är aktiverad.

en: The Admin Columns plugin has undergone some major changes in version 4.
sv_SE: Tillägget Admin Columns har genomgått några större förändringar i version 4.

en: The action %s used on this website is deprecated since %s.
sv_SE: Åtgärd %s som används på denna webbplats är föråldrad sedan %s.

en: The callback used is %s. | The callbacks used are %s.
sv_SE[0]: Använt återanrop är %s.
sv_SE[1]: Använda återanrop är %s.

en: The column could not be loaded because of an unknown error
sv_SE: Kolumnen kan inte laddas på grund av ett okänt fel

en: The columns for %s are read only and can therefore not be edited.
sv_SE: Kolumnerna för %s är endast läsbara och kan därför inte redigeras.

en: The custom field column uses the custom fields from posts and users. There are 14 types which you can set.
sv_SE: Den anpassade fältkolumnen använder de anpassade fälten från inlägg och användare. Det finns 14 typer som du kan ställa in.

en: The difference is returned in a human readable format.
sv_SE: Differensen returneras i ett mänskligt läsbart format.

en: The filter %s used on this website is deprecated since %s.
sv_SE: Filter %s som används på denna webbplats är föråldrad sedan %s.

en: The result is a CSV file.
sv_SE: Resultatet är en CSV-fil.

en: The sorted column is saved as your personal preference.
sv_SE: Den sorterade kolumnen sparas som din personliga preferens.

en: There was an error during saving the column settings.
sv_SE: Det uppstod ett fel när kolumninställningarna skulle sparas.

en: This is the name which will appear as the column header.
sv_SE: Detta är namnet som kommer att visas som kolumnrubrik.

en: This plugin is for adding and removing additional columns to the administration screens for post(types), pages, media library, comments, links and users. Change the column's label and reorder them.
sv_SE: Detta tillägg är för att lägga till och ta bort ytterligare kolumner till administrationsvyn för inlägg(typer), sidor, mediabibliotek, kommentarer, länkar och användare. Ändra kolumens etikett och ändra ordningen.

en: This site is using some actions or filters that have changed. Please read %s to resolve them.
sv_SE: Denna webbplats använder vissa åtgärder eller filter som har ändrats. Läs %s för att lösa dem.

en: This text will appear after the column value.
sv_SE: Denna text kommer att visas efter kolumnvärdet.

en: This text will appear before the column value.
sv_SE: Denna text kommer att visas före kolumnvärdet.

en: This will allow the column to be filtered.
sv_SE: Detta tillåter kolumnen att filtreras.

en: This will determine how the date will be displayed.
sv_SE: Detta kommer fastställa hur datumet ska visas.

en: This will determine how the time will be displayed.
sv_SE: Detta bestämmer hur tiden kommer att visas.

en: This will determine how the value will be displayed.
sv_SE: Detta fastställer hur värdet kommer att visas.

en: This will make the title link to the menu.
sv_SE: Detta gör rubriklänken till meny.

en: Thousands separator
sv_SE: Tusentalsavgränsare

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Thumbnails
sv_SE: Miniatyrer

en: Time Difference
sv_SE: Tidsskillnad

en: Time Format
sv_SE: Tidsformat

en: Timestamp
sv_SE: Tidsstämpel

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Title Only
sv_SE: Endast rubrik

en: Toolset Types
sv_SE: Verktygssatstyper

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: True / False
sv_SE: Sant/falskt

en: Type
sv_SE: Typ

en: Unfortunately not every column can be exported.
sv_SE: Tyvärr kan inte alla kolumner exporteras.

en: Unlimited Columns
sv_SE: Obegränsat med kolumner

en: Unlock with Admin Columns Pro
sv_SE: Lås upp med Admin Columns Pro

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Upgrade to
sv_SE: Uppgradera till

en: Upgrade to Admin Columns Pro
sv_SE: Uppgradera till Admin Columns Pro

en: Upgrade to Admin Columns Pro and unlock all the awesome features.
sv_SE: Uppgradera till Admin Columns Pro och lås upp alla fantastiska funktioner.

en: Upgrade to PRO, and take Admin Columns to the next level:
sv_SE: Uppgradera till PRO och ta Admin Columns till nästa nivå:

en: Use an icon instead of text for displaying the status.
sv_SE: Använd en ikon istället för text för att visa statusen.

en: Use an icon instead of text for displaying.
sv_SE: Använd en ikon istället för text för visning.

en: Use an icon?
sv_SE: Använd en ikon?

en: Use icons instead of text for displaying the actions.
sv_SE: Använd ikoner istället för text för att visa åtgärderna.

en: Use icons?
sv_SE: Använda ikoner?

en: User
sv_SE: Användare

en: User Email
sv_SE: Användarens e-post

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: User Login
sv_SE: Användarinloggning

en: User Nicename
sv_SE: Användares smeknamn

en: User Website
sv_SE: Användarens webbplats

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Users
sv_SE: Användare

en: Uses one or more %s IDs to display information about it.
sv_SE: Använder ett eller flera %s ID för att visa information om det.

en: Value: Can be either a string or array. Arrays will be flattened and values are seperated by commas.
sv_SE: Värde: Kan vara antingen en sträng eller en array. Arrays kommer att vara platta och värdena separeras med kommatecken.

en: Value: Can be either a string or array. This will display a count of the number of times the meta key is used by the item.
sv_SE: Värde: Kan vara antingen en sträng eller array. Detta visar antalet gånger som metanyckeln används av objektet.

en: Value: Can be unix time stamp or a date format as described in the <a href='%s'>Codex</a>. You can change the outputted date format at the <a href='%s'>general settings</a> page.
sv_SE: Värde: Kan vara unix tidsstämpel eller ett datumformat som beskrivs i <a href='%s'>Codex</a>. Du kan ändra hur datumformatet ska visas på <a href='%s'>generella inställningar</a> sidan.

en: Value: Hex value color, such as #808080.
sv_SE: Värde: Hex-värdefärg till exempel # 808080.

en: Value: Integers only.<br/>If you have the 'sorting addon' this will be used for sorting, so you can sort your posts on numeric (custom field) values.
sv_SE: Värde: Heltal bara. <br/> Om du har "sorterings tillägget" kommer detta att användas för sortering, så att du kan sortera dina inlägg på numeriska (anpassade fält) värden.

en: Value: Should be a 1 (one) or 0 (zero).
sv_SE: Värde: Ska vara en 1 (en) eller 0 (noll).

en: Value: Should contain a URL.
sv_SE: Värde: Ska innehålla en URL.

en: Value: Should contain one or more Post IDs, separated by commas.
sv_SE: Värde: Ska innehålla ett eller flera inläggs-ID, separerade med kommatecken.

en: Value: Should contain one or more User IDs, separated by commas.
sv_SE: Värde: Ska innehålla ett eller flera användar-ID, separerade med kommatecken.

en: Value: This will show if the field has content or not.
sv_SE: Värde: Detta kommer att visa om fältet har innehåll eller inte.

en: Value: This will show the first 20 words of the Post content.
sv_SE: Värde: Detta kommer att visa de första 20 orden i inläggets innehåll.

en: Video Meta
sv_SE: Video-meta

en: Video Player
sv_SE: Videospelare

en: View
sv_SE: Visa

en: View %s screen
sv_SE: Visa vyn %s

en: View Comment
sv_SE: Visa kommentar

en: View Post
sv_SE: Visa inlägg

en: View Public Author Page
sv_SE: Visa offentlig författarsida

en: View Public Post Author Page
sv_SE: Visa offentlig sida för inläggsförfattare

en: View User Posts
sv_SE: Visa användarinlägg

en: View all Pro features
sv_SE: Visa alla Pro-funktioner

en: View documentation
sv_SE: Visa dokumentation

en: Visual Editor
sv_SE: Visuell redigerare

en: Want to import content in Excel, Mailchimp or anything else?
sv_SE: Vill du importera innehåll i Excel, Mailchimp eller något annat?

en: Warning! ALL saved admin columns data will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
sv_SE: Varning! ALLA sparade data för admin columns kommer att tas bort. Detta kan inte göras ogjort. ”OK” för att ta bort, ”Avbryt” för att stoppa

en: Warning! The %s columns data will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
sv_SE: Varning! Kolumndata för %s kommer att tas bort. Detta kan inte göras ogjort. ”OK” för att ta bort, ”Avbryt” för att stoppa

en: We recommend using %s
sv_SE: Vi rekommenderar att använda %s

en: We would really love it if you could show your appreciation by giving us a rating on WordPress.org or tweet about Admin Columns!
sv_SE: Vi skulle verkligen älska det om du kunde visa din uppskattning genom att ge oss ett betyg på WordPress.org eller tweet om Admin Columns!

en: We're sorry to hear that; maybe we can help! If you're having problems properly setting up %s or if you would like help with some more advanced features, please visit our %s.
sv_SE: Vi är ledsna att höra det, vi kanske kan hjälpa dig! Om du har problem med att konfigurera %s eller om du vill ha hjälp med några mer avancerade funktioner, besök vår %s.

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Welcome Screen
sv_SE: Välkomstskärm

en: What's wrong? Need help? Let us know!
sv_SE: Vad är fel? Behövs hjälp? Låt oss veta!

en: When you come back the content is sorted just the way you left it.
sv_SE: När du kommer tillbaka är innehållet sorterat precis som du lämnade det.

en: Widgets
sv_SE: Widgetar

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Width : %s px
sv_SE: Bredd : %s px

en: Width in pixels
sv_SE: Bredd i pixlar

en: With Bulk Edit you can update thousands of values at once.
sv_SE: Med massredigering kan du uppdatera tusentals värden samtidigt.

en: Woohoo! We're glad to hear that!
sv_SE: Woohoo! Vi är glada att höra det!

en: Word Count
sv_SE: Antal ord

en: Word Limit
sv_SE: Ordbegränsning

en: WordPress Date Format
sv_SE: WordPress datumformat

en: WordPress Time Format
sv_SE: WordPress tidsformat

en: Words per minute
sv_SE: Ord per minut

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You can also find help on the %s, and %s.
sv_SE: Du kan också hitta hjälp på %s och %s.

en: You can change the default sorted column in the optional settings below.
sv_SE: Du kan ändra den standardsorterade kolumnen i de valfria inställningarna nedan.

en: You can use filters to segment your list before exporting.
sv_SE: Du kan använda filter för att segmentera din lista innan exportering.

en: You need at least one column
sv_SE: Du behöver åtminstone en kolumn

en: Your Email
sv_SE: Din e-post

en: Your First Name
sv_SE: Ditt förnamn

en: audio
sv_SE: ljud

en: channels | channels
sv_SE[0]: kanal
sv_SE[1]: kanaler

en: click here
sv_SE: klicka här

en: current
sv_SE: nuvarande

en: date and time formatting
sv_SE: datum och tidsformatering

en: documentation page
sv_SE: Dokumentationssida

en: find answers to frequently asked questions
sv_SE: hitta svar på vanliga frågor

en: in %s
sv_SE: i %s

en: minute | minutes
sv_SE[0]: minut
sv_SE[1]: minuter

en: optional
sv_SE: valfritt

en: or
sv_SE: eller

en: our documentation
sv_SE: vår dokumentation

[ctx: post]
en: Edit %s
sv_SE: Redigera %s

[ctx: post]
en: Edit %s Author
sv_SE: Redigera författare %s

[ctx: post]
en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

[ctx: post]
en: View %s
sv_SE: Visa %s

[ctx: post]
en: View Public %s Author Page
sv_SE: Visa offentlig sida för %s-författare

en: sec
sv_SE: sek.

en: second | seconds
sv_SE[0]: sekund
sv_SE[1]: sekunder

[ctx: smart filtering help]
en: Smart filtering allows you to segment your data by different criteria.
sv_SE: Med smart filtrering kan du segmentera dina data efter olika kriterier.

[ctx: smart filtering help]
en: When you return to your list table you can easily select them again from the menu.
sv_SE: När du kommer tillbaka till listlistan kan du enkelt välja dem igen från menyn.

[ctx: smart filtering help]
en: You can save your filters for later use.
sv_SE: Du kan spara dina filter för senare användning.

en: width
sv_SE: bredd
