Themes - Hueman - en to el_GR translation catalogue (621 entries)

en: This option is good if you want to display a perfect font-size for your headings on any mobile devices. Note : it might override the css rules previously set in your custom stylesheet.
el_GR: Αυτή η επιλογή είναι καλή αν θέλετε να εμφανίσετε ένα τέλειο μέγεθος γραμματοσειράς για τις επικεφαλίδες σας σε οποιαδήποτε κινητή συσκευή. Σημείωση: ενδέχεται να αντικαταστήσει τους κανόνες css που είχαν οριστεί στο προσαρμοσμένο στυλ.

en: Make font sizes flexible. Enable this option to achieve scalable headlines that fill the width of a parent element.
el_GR: Κάντε τα μεγέθη των γραμματοσειρών ευέλικτα. Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να επιτύχετε κλιμακωτούς τίτλους που γεμίζουν το πλάτος ενός γονικού στοιχείου.

en: Post/Page excerpt
el_GR: Απόσπασμα άρθρου/σελίδας

en: Post/Page content
el_GR: Περιεχόμενο άρθρου/σελίδας

en: No menu has been assigned for mobile devices yet. You can set it from the live customizer
el_GR: Δεν έχει ακόμη οριστεί μενού για κινητές συσκευές. Μπορείτε να το ορίσετε από τον ζωντανό προσαρμογέα

en: a short guide here.
el_GR: έναν σύντομο οδηγό εδώ.

en: To help you getting started with Hueman, we have published
el_GR: Για να σας βοηθήσουμε να ξεκινήσετε με την Hueman, έχουμε δημοσιεύσει

en: If you need inspiration, you can visit our online demos
el_GR: Εάν χρειάζεστε έμπνευση, μπορείτε να επισκεφτείτε τα online demos μας

en: to let you create the best possible websites.
el_GR: για να σας αφήσει να δημιουργήσετε τους καλύτερους δυνατούς ιστότοπους.

en: of customization options
el_GR: επιλογών προσαρμογής

en: The theme offers a wide range
el_GR: Το θέμα προσφέρει ένα ευρύ φάσμα

en: Welcome in the Hueman theme
el_GR: Καλώς ήλθατε στο θέμα Hueman

en: Mobile. You can set a specific menu for mobile devices. If not set, the theme will use the menu assigned to the Topbar, or the Header.
el_GR: Κινητό. Μπορείτε να ορίσετε συγκεκριμένο μενού για κινητά. Αν δεν οριστεί, το θέμα θα χρησιμοποιήσει το μενού που ορίστηκε στην άνω μπάρα ή τη κεφαλίδα.

en: Topbar
el_GR: Άνω μπάρα

en: Mobile Devices
el_GR: Κινητές συσκευές

en: Decide if your sidebars should be sticky on tablets and smartphones devices.
el_GR: Αποφασίστε αν οι πλευρικές στήλες θα είναι προσκολλημένες στα tablet και στις κινητές συσκευές.

en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση δημοσιεύσεων

en: Related posts
el_GR: Σχετικές δημοσιεύσεις

en: If the selected menu location has no menu assigned, the theme will try to assign another menu in this order : topbar, mobile, header.
el_GR: Εάν η επιλεγμένη θέση μενού δεν έχει αντιστοιχιστεί μενού, το θέμα θα προσπαθήσει να αντιστοιχίσει ένα άλλο μενού σε αυτή τη σειρά: άνω μπάρα, κινητό, κεφαλίδα.

en: Specific Mobile Menu
el_GR: Συγκεκριμένο μενού για κινητά

en: Set your logo, title and tagline
el_GR: Ορίστε το λογότυπο, τίτλο και περιγραφή

en: Display your logo or site title, and tagline on top of the header image
el_GR: Εμφανίστε το λογότυπο ή τον τίτλο ιστότοπού σας και τη περιγραφή, επάνω από την εικόνα κεφαλίδας

en: Apply a semi-transparent filter to the topbar and mobile menu on scroll
el_GR: Εφαρμόστε ένα ημιδιαφανές φίλτρο στο μενού κορυφής και στο κινητό μενού

en: Include images in search results
el_GR: Συμπεριλάβετε εικόνες στα αποτελέσματα αναζήτησης

en: (in pixels)
el_GR: (σε pixels)

en: Logo for mobiles
el_GR: Λογότυπο για κινητά

en: Use a specific logo for mobile devices
el_GR: Χρησιμοποιήστε ένα συγκεκριμένο λογότυπο για κινητά

en: Display the site title in the header
el_GR: Εμφάνιση του τίτλου του ιστότοπου στην κεφαλίδα

en: can be customized with a specific set of options.
el_GR: μπορεί να προσαρμοστεί με συγκεκριμένο σετ επιλογών.

en: The options not customized at this level will inherit their value from
el_GR: Οι επιλογές που δεν προσαρμόζονται σε αυτό το επίπεδο θα κληρονομήσουν τη τιμή τους από

en: The current customizations will be applied to
el_GR: Οι τρέχουσες προσαρμογές θα εφαρμοστούν στο

en: can be customized more specifically at the following level
el_GR: μπορεί να προσαρμοστεί πιο συγκεκριμένα στο ακόλουθο επίπεδο

en: The current context
el_GR: Το τρέχον περιεχόμενο

en: The customizations made site wide are inherited by all other levels of customization.
el_GR: Οι προσαρμογές που έγιναν στον ιστότοπο είναι κληρονομικές από όλα τα άλλα επίπεδα προσαρμογής.

en: to understand how to fix the problem.
el_GR: για να κατανοήσετε πώς να διορθώσετε το πρόβλημα.

en: this documentation page
el_GR: αυτή τη σελίδα τεκμηρίωσης

en: Please refer to
el_GR: Παρακαλώ ανατρέξτε σε

en: Default sitewide value.
el_GR: Προεπιλεγμένη καθολική τιμή.

en: Header Menus : mobile settings, scroll behaviour, search button
el_GR: Μενού κεφαλίδας: ρυθμίσεις κινητών, συμπεριφορά κύλισης, κουμπί αναζήτησης

en: Post navigation in single posts
el_GR: Πλοήγηση δημοσιεύσεων σε μονές δημοσιεύσεις

en: Display a search field in the header menu
el_GR: Εμφανίστε ένα πεδίο αναζήτησης στο μενού κεφαλίδας

en: Display a search field in the top menu
el_GR: Εμφανίστε ένα πεδίο αναζήτησης στο επάνω μενού

en: No search field
el_GR: Κανένα πεδίο αναζήτησης

en: display a search field
el_GR: εμφάνιση πεδίου αναζήτησης

en: Always visible
el_GR: Πάντα εμφανές

en: Reveal on scroll up
el_GR: Αποκάλυψη κατά την άνω κύλιση

en: Not visible when scrolling the page
el_GR: Μη εμφανές κατά τη κύλιση της σελίδας

en: top menu visibility on scroll
el_GR: εμφάνιση άνω μενού κατά τη κύλιση

en: Menus settings for
el_GR: Ρυθμίσεις μενού για

en: Upgrade to Hueman Pro
el_GR: Αναβαθμίστε σε Hueman Pro

en: knowledge base
el_GR: γνωσιακή βάση

en: Slider button
el_GR: Κουμπί καρουζέλ

en: Header Design : colors and others
el_GR: Σχεδιασμός κεφαλίδας: χρώματα και άλλα

en: When your visitors are using a smartphone or a tablet, the header becomes a thin bar on top, where the menu is revealed when clicking on the hamburger button. This option let you choose which menu will be displayed.
el_GR: Όταν οι επισκέπτες σας χρησιμοποιούν ένα smartphone ή ένα tablet, η κεφαλίδα γίνεται μια λεπτή μπάρα στην κορυφή, όπου το μενού αποκαλύπτεται όταν κάνετε κλικ στο κουμπί χάμπουργκερ. Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να επιλέξετε ποιο μενού θα εμφανίζεται.

en: This will display your widget zone on devices with a width smaller than 720 pixels : tablets, smartphones.
el_GR: Αυτό θα εμφανίσει τη ζώνη μικροεφαρμογών σας σε συσκευές με πλάτος μικρότερο από 720 pixels: tablet, κινητά.

en: Display the header widget zone on mobile devices
el_GR: Εμφάνιση της ζώνης μικροεφαρμογών κεφαλίδας σε κινητές συσκευές.

en: This will display your widget zone on devices with a width greater than 720 pixels : laptops and desktops.
el_GR: Αυτό θα εμφανίσει τη ζώνη μικροεφαρμογών σας σε συσκευές με πλάτος μεγαλύτερο από 720 pixels: φορητούς υπολογιστές και επιτραπέζιους υπολογιστές.

en: Display the header widget zone on desktop devices
el_GR: Εμφάνιση της ζώνης μικροεφαρμογών κεφαλίδας σε επιτραπέζιες συσκευές.

en: Collapse menu
el_GR: Σύμπτυξη μενού

en: Expand menu
el_GR: Ανάπτυξη μενού

en: Home page
el_GR: Αρχική σελίδα

en: Column layout for the main content
el_GR: Διάταξη στήλης για το κύριο περιεχόμενο

en: Glues your website's sidebars on top of the page, making them permanently visible when scrolling up and down. Useful when a sidebar is too tall or too short compared to the rest of the content.
el_GR: Κολλάει τις πλευρικές στήλες της ιστοσελίδας σας στη κορυφή της σελίδας, κάνοντάς τις μόνιμα ορατές κατά τη κύλιση. Χρήσιμο όταν μια πλευρική στήλη είναι πολύ μεγάλη ή πολύ μικρή σε σχέση με το υπόλοιπο περιεχόμενο.

en: make sidebars sticky on scroll
el_GR: κολλάει τις πλευρικές στήλες κατά τη κύλιση

en: Desktop devices
el_GR: Επιτραπέζιες συσκευές

en: Columns layout for
el_GR: Διαμόρφωση στηλών για

en: Simple
el_GR: Απλό

en: Animated
el_GR: Με κίνηση

en: Style of the mobile menu button
el_GR: Στυλ του κουμπιού μενού για κινητά

en: Topbar and header menus, logo centered
el_GR: Κεντραρισμένο λογότυπο για μενού άνω μπάρας και κεφαλίδας

en: Topbar Menu
el_GR: Μενού άνω μπάρας

en: Select the menu(s) to use for mobile devices
el_GR: Επιλέξτε το/τα μενού που θέλετε να χρησιμοποιήσετε για κινητές συσκευές

en: Mobile Menu Background
el_GR: Φόντο μενού κινητού

en: Topbar menu
el_GR: Μενού άνω μπάρας

en: The Hueman theme supports up to two menu locations in your header.
el_GR: Το θέμα Hueman υποστηρίζει έως και δύο θέσεις μενού στην κεφαλίδα σας

en: Size in px
el_GR: Μέγεθος σε px

en: default
el_GR: προεπιλογή

en: There was a problem when trying to load the customizer.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την προσπάθεια φόρτωσης του προσαρμογέα.

en: overridden by
el_GR: παρακάμφθηκε από

en: inherits from
el_GR: κληρονομείται από

en: In this context :
el_GR: Σε αυτό το περιεχόμενο:

en: Switch to scope
el_GR: Μεταβείτε στο πεδίο

en: Widgets are created sitewide.
el_GR: Οι μικροεφαρμογές δημιουργούνται σε όλη την ιστοσελίδα.

en: Menus are created sitewide.
el_GR: Τα μενού δημιουργούνται σε όλη την ιστοσελίδα.

en: is customized in
el_GR: είναι προσαρμοσμένο στο

en: is set in
el_GR: είναι ρυθμισμένο στο

en: The value that will be applied to
el_GR: Η τιμή που θα εφαρμοστεί στο

en: The value currently applied to
el_GR: Η τιμή εφαρμόζεται επί του παρόντος στο

en: Currently inherited from
el_GR: Επί του παρόντος, κληρονομημένο από

en: You can customize this specifically for
el_GR: Μπορείτε να προσαρμόσετε αυτό ειδικά για

en: Default website value applied sitewide.
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή ιστοσελίδας εφαρμοσμένη καθολικά.

en: Customized and applied to
el_GR: Προσαρμοσμένο και εφαρμοσμένο σε

en: Customized and applied sitewide.
el_GR: Προσαρμοσμένο και εφαρμοσμένο καθολικά.

en: once published.
el_GR: μόλις εκδοθεί.

en: Customized. Will be applied to
el_GR: Προσαρμοσμένο. Θα εφαρμοστεί σε

en: Customized. Will be applied sitewide once published.
el_GR: Προσαρμοσμένο. Θα εφαρμοστεί καθολικά μόλις εκδοθεί

en: This option is always customized sitewide and cannot be reset.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση πάντα προσαρμόζεται καθολικά και δε μπορεί να επαναφερθεί.

en: Display informations about the scope of this option.
el_GR: Εμφανίζει πληροφορίες για τον σκοπό αυτής της επιλογής

en: The option has been reset
el_GR: Η επιλογή έχει επαναφερθεί

en: Please confirm that you want to reset this option in
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι θέλετε να επαναφέρετε αυτή τη ρύθμιση στο

en: Please confirm that you want to reset this option
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι θέλετε να επαναφέρετε αυτή τη ρύθμιση

en: This WordPress setting can not be reset sitewide
el_GR: Αυτή η ρύθμιση του WordPress δεν μπορεί να επαναφερθεί καθολικά

en: Your customizations have been reset
el_GR: Οι προσαρμογές σας έχουν επαναφερθεί

en: sitewide
el_GR: καθολικά

en: Please confirm that you want to reset your current customizations for this option in
el_GR: Please confirm that you want to reset your current customizations for this option σε

en: Please confirm that you want to reset your current customizations for this option
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι θέλετε να επαναφέρετε τις τρέχουσες προσαρμογές σας για αυτήν την επιλογή

en: Not customized yet, nothing to reset
el_GR: Δεν έχει προσαρμοστεί ακόμα, τίποτα για επαναφορά

en: Reset your customized ( but not yet published ) value
el_GR: Επαναφέρετε την προσαρμοσμένη (αλλά όχι ακόμη δημοσιευμένη) ρύθμιση

en: Reset your customized ( and published ) value
el_GR: Επαναφέρετε την προσαρμοσμένη (και δημοσιευμένη) ρύθμιση

en: Your published customizations have been reset for
el_GR: Οι δημοσιευμένες προσαρμογές σας έχουν επαναφερθεί

en: Please confirm that you want to reset your published customizations for
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι θέλετε να επαναφέρετε τις δημοσιευμένες προσαρμογές σας

en: Please confirm that you want to reset your sitewide published customizations. Note : this will not reset the customizations made in other option scopes
el_GR: Επιβεβαιώστε ότι θέλετε να επαναφέρετε τις προσαρμογές που δημοσιεύσατε σε ολόκληρο το site. Σημείωση: αυτό δεν θα επαναφέρει τις προσαρμογές που έγιναν σε άλλα πεδία επιλογών

en: Your customizations have been reset for
el_GR: Οι προσαρμογές σας επαναφέρθηκαν για

en: Please confirm that you want to reset your current ( not published ) customizations for
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι θέλετε να επαναφέρετε τις τρέχουσες (μη δημοσιευμένες) προσαρμογές σας για

en: Reset your website published options for
el_GR: Επαναφέρετε τις επιλογές της ιστοσελίδας που δημοσιεύτηκαν για

en: Reset the theme options published sitewide
el_GR: Επαναφέρετε τις επιλογές θεμάτων που δημοσιεύτηκαν σε όλο το site

en: Reset the current customizations for
el_GR: Επαναφέρετε τις τρέχουσες προσαρμογές για

en: Options for
el_GR: Επιλογές για

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
el_GR: Αυτή η επιλογή ορίζει το προεπιλεγμένο μέγεθος γραμματοσειράς που εφαρμόζεται σε οποιοδήποτε στοιχείο κειμένου της ιστοσελίδας σας, όταν δεν έχει ήδη εφαρμοστεί μέγεθος γραμματοσειράς.

en: Set your website default font size in pixels.
el_GR: Ορίστε το προεπιλεγμένο μέγεθος γραμματοσειράς του ιστοτόπου σας σε pixels.

en: Set your logo below or
el_GR: Ορίστε το λογότυπό σας παρακάτω ή

en: Customize now
el_GR: Προσαρμόστε τώρα

en: You can set your social links here from the live customizer
el_GR: Μπορείτε να ορίσετε τους κοινωνικούς σας συνδέσμους εδώ από τον ζωντανό προσαρμογέα

en: Press return or enter to open this panel
el_GR: Πατήστε return ή enter για να ανοίξετε το πάνελ

en: Performances, SEO, CSS, Scroll
el_GR: Αποδόσεις, SEO, CSS, κύλιση

en: Logo, Layout, Menu
el_GR: Λογότυπο, διάταξη, μενού

en: Footer Design
el_GR: Σχεδιασμός υποσέλιδου

en: Layout, Sidebars, Blog Posts, Thumbnails
el_GR: Διάταξη, πλευρικές στήλες, Δημοσιεύσεις ιστολογίου, μικρογραφίες

en: Main Body Design
el_GR: Σχεδιασμός κορμού

en: Header Image, Menu, Widget
el_GR: Εικόνα κεφαλίδας, μενού, μικροεφαρμογές

en: Header Design
el_GR: Σχεδιασμός κεφαλίδας

en: Title, Logo, Fonts, Colors, Background, Socials, Links
el_GR: Τίτλος, λογότυπο, γραμματοσειρές, χρώματα, φόντο, κοινωνικά, σύνδεσμοι

en: Web Page Design
el_GR: Σχεδιασμός ιστοσελίδας

en: Header Panel
el_GR: Πάνελ κεφαλίδας

en: The menu currently displayed in your header is a default page menu, you can disable it in the %s.
el_GR: Το μενού που εμφανίζεται στην κεφαλίδα σας είναι ένα προεπιλεγμένο μενού σελίδας, μπορείτε να το απενεργοποιήσετε στο %s.

en: Post Lists Design and Content : Blog, Archives, Search Results
el_GR: Δημοσιεύσεις λίστας και περιεχομένου: Ιστολόγιο, αρχεία, αποτελέσματα αναζήτησης

en: Changelog
el_GR: Καταγραφικό αλλαγών

en: HIGHLIGHTS
el_GR: ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ

en: RECENT COMMENTS
el_GR: ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΧΟΛΙΑ

en: RECENT POSTS
el_GR: ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

en: Discover
el_GR: Ανακαλύψτε

en: blog design panel
el_GR: πάνελ σχεδιασμού ιστολογίου

en: Jump to the %s.
el_GR: Μεταπηδήστε στο %s.

en: A static page
el_GR: Μια στατική σελίδα

en: Your latest posts
el_GR: Οι πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις σας

en: Don't show any posts or page
el_GR: Να μην εμφανίζονται δημοσιεύσεις ή σελίδες

en: Front Page Content
el_GR: Περιεχόμενο αρχικής σελίδας

en: Header Menu
el_GR: Μενού κεφαλίδας

en: You can create menus and set their locations %s.
el_GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε μενού και να ορίσετε τις θέσεις τους %s.

en: custom excerpt
el_GR: προσαρμοσμένο απόσμασμα

en: The WordPress Excerpt is the summary or description of a post. By default, it will be the first words of a post, but you can write a %s if you want. You can set the number of words you want to display with this option.
el_GR: Το απόσπασμα του WordPress είναι η περίληψη ή η περιγραφή μιας ανάρτησης. Από προεπιλογή, θα είναι οι πρώτες λέξεις μιας ανάρτησης, αλλά μπορείτε να γράψετε ένα %s αν θέλετε. Μπορείτε να ορίσετε τον αριθμό των λέξεων που θέλετε να εμφανίζονται με αυτήν την επιλογή.

en: Post Summary
el_GR: Σύνολο αναρτήσεων

en: Post List Design
el_GR: Σχεδιασμός λίστας αναρτήσεων

en: Use a default page menu if no menu has been assigned.
el_GR: Χρησιμοποιήστε ένα προεπιλεγμένο μενού σελίδας εάν δεν έχει αντιστοιχιστεί κανένα μενού.

en: Use a header banner image
el_GR: Χρησιμοποιήστε μια εικόνα για το banner κεφαλίδας

en: Display a logo in the header
el_GR: Εμφάνιση ενός λογότυπου στην κεφαλίδα

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Activate %2$s
el_GR: Ενεργοποίηση %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Update %2$s
el_GR: Ενημέρωση %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Install %2$s
el_GR: Εγκατάσταση %2$s

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: No plugins to install, update or activate.
el_GR: Κανένα πρόσθετο για εγκατάσταση, αναβάθμιση ή ενεργοποίηση.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
el_GR: Υπάρχει ένα ή περισσότερα απαιτούμενα ή προτεινόμενα πρόσθετα προς εγκατάσταση, αναβάθμιση ή ενεργοποίηση.

note: translators: %s: plugin name.
en: Updating Plugin: %s
el_GR: Γίνεται αναβάθμιση του Πρόσθετου: %s

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
el_GR: Όλα τα πρόσθετα εγκαταστάθηκαν και ενεργοποιήθηκαν με επιτυχία. %1$s

en: The plugin has been designed specifically for the Hueman WordPress theme. Lightweight and safe.
el_GR: Το πρόσθετο έχει σχεδιαστεί ειδικά για το θέμα Hueman του WordPress. Ελαφρύ και ασφαλές.

en: useful shortcodes
el_GR: χρήσιμες συντομεύσεις

en: social share bar
el_GR: μπάρα κοινωνικού διαμοιρασμού

en: Remind me later
el_GR: Θύμησέ μου το αργότερα

en: Activate Hueman Addons | Activate installed plugins
el_GR[0]: Ενεργοποίηση Hueman Addons
el_GR[1]: Ενεργοποίηση εγκατεστημένων πρόσθετων

en: The Hueman Addons plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
el_GR[0]: Το πρόσθετο Hueman είναι απενεργοποιημένο: %1$s.
el_GR[1]: Το ακόλουθα προτεινόμενα πρόσθετα είναι απενεργοποιημένα: %1$s.

en: The Hueman theme recommends the Hueman Addons: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
el_GR[0]: Το θέμα Hueman προτείνει τα Hueman πρόσθετα: %1$s.
el_GR[1]: Αυτό το θέμα προτείνει τα ακόλουθα πρόσθετα: %1$s.

en: Footer Social Links
el_GR: Κοινωνικοί σύνδεσμοι υποσέλιδου

en: Comments metas
el_GR: Μεταδεδομένα σχολίων

en: Single post tags
el_GR: Ετικέτες μοναδικής ανάρτησης

en: Post list category meta
el_GR: Μεταδεδομένα κατηγορίας λίστας αναρτήσεων

en: Post list post metas
el_GR: Μεταδεδομένα λίστας αναρτήσεων

en: Archive Type Title
el_GR: Τίτλος τύπου αρχείου

en: Single Post tags
el_GR: Ετικέτες μοναδικής ανάρτησης

en: Single Post Categories meta
el_GR: Μεταδεδομένα μοναδικής κατηγορίας αναρτήσεων

en: Lists in post/pages
el_GR: Λίστες στις αναρτήσεις/σελίδες

en: Single Page titles
el_GR: Τίτλοι μοναδικών σελίδων

en: Single Post titles
el_GR: Τίτλοι μοναδικής ανάρτησης

en: Top-Menu items
el_GR: Στοιχεία κορυφαίου μενού

en: Slider subtitle
el_GR: Υπότιτλος καρουζέλ

en: Slider title
el_GR: Τίτλος καρουζέλ

en: Page %s
el_GR: Σελίδα %s

en: Smooth Scroll
el_GR: Ομαλή κύλιση

en: Check this option to delay the loading of non visible images. Images below the viewport will be loaded dynamically on scroll. This can really boost speed performances by reducing the weight of long pages that include many images.
el_GR: Επιλέξτε αυτήν την επιλογή για να καθυστερήσετε τη φόρτωση μη ορατών εικόνων. Οι εικόνες κάτω από το παράθυρο προβολής θα φορτωθούν δυναμικά κατά τη κύλιση. Αυτό μπορεί πραγματικά να αυξήσει τις επιδόσεις ταχύτητας μειώνοντας το βάρος των μεγάλων σελίδων που περιλαμβάνουν πολλές εικόνες.

en: Load images on scroll
el_GR: Φόρτωση εικόνων κατά τη κύλιση

en: This option enables a smoother page scroll.
el_GR: Αυτή η επιλογή επιτρέπει την ομαλότερη κύλιση της σελίδας.

en: Enable Smooth Scrolling
el_GR: Ενεργοποίηση ομαλής κύλισης

en: Open external links in a new tab
el_GR: Άνοιγμα εξωτερικών συνδέσμων σε νέα καρτέλα

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
el_GR: Αυτό θα εφαρμοστεί στους συνδέσμους που περιλαμβάνονται μόνο στο περιεχόμενο της ανάρτησης ή της σελίδας.

en: Display an icon next to external links
el_GR: Εμφάνιση ενός εικονιδίου δίπλα σε εξωτερικούς συνδέσμους

en: here
el_GR: εδώ

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: The background-size CSS property specifies the size of the background images. The size of the image can be fully constrained or only partially in order to preserve its intrinsic ratio.
el_GR: Η ιδιότητα μεγέθους φόντου CSS καθορίζει το μέγεθος των εικόνων φόντου. Το μέγεθος της εικόνας μπορεί να περιοριστεί πλήρως ή μόνο εν μέρει, προκειμένου να διατηρηθεί ο εγγενής λόγος.

en: Hex Value
el_GR: Δεκαεξαδική τιμή

en: Right Bottom
el_GR: Δεξιά κάτω

en: Right Center
el_GR: Δεξιά κέντρο

en: Right Top
el_GR: Δεξιά πάνω

en: Center Bottom
el_GR: Κέντρο κάτω

en: Center Center
el_GR: Κέντρο

en: Center Top
el_GR: Κέντρο πάνω

en: Left Bottom
el_GR: Αριστερά κάτω

en: Select position property
el_GR: Επιλέξτε την ιδιότητα θέσης

en: Select attachment property
el_GR: Επιλέξτε την ιδιότητα επισύναψης

en: Repeat Horizontally
el_GR: Επανάληψη οριζόντια

en: Left Top
el_GR: Αριστερά πάνω

en: Choose Image
el_GR: Επιλογή εικόνας

en: Repeat All
el_GR: Επανάληψη όλων

en: No Repeat
el_GR: Χωρίς επανάληψη

en: Select Image
el_GR: Επιλογή εικόνας

en: Scroll
el_GR: Κύλιση

en: Fixed
el_GR: Φιξαρισμένο

en: Inherit
el_GR: Κληρονόμησε

en: Repeat Vertically
el_GR: Επανάληψη κάθετα

en: Left Center
el_GR: Αριστερά κέντρο

en: Select repeat property
el_GR: Επιλέξτε την ιδιότητα επανάληψης

en: Widget Zone
el_GR: Ζώνη μικροεφαρμογών

en: No image selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκε εικόνα

en: Change Image
el_GR: Αλλαγή εικόνας

en: The Footer Widget Zone is located before the other footer widgets and takes 100% of the width. Very appropriate to display a Google Map or an advertisement banner.
el_GR: Η Ζώνη Μικροεφαρμογών Υποσέλιδου βρίσκεται πριν από τις άλλες μικροεφαρμογές υποσέλιδου και καταλαμβάνει το 100% του πλάτους. Πολύ κατάλληλο για την εμφάνιση ενός Google Map ή ενός διαφημιστικού banner.

en: Footer Full Width
el_GR: Υποσέλιδο πλήρους πλάτους

en: The Header Widget Zone is located next to your logo or site title.
el_GR: Η ζώνη μικροεφαρμογών κεφαλίδας βρίσκεται δίπλα στο λογότυπο ή στον τίτλο του ιστότοπου.

en: Header (next to logo / title)
el_GR: Κεφαλίδα (δίπλα στο λογότυπο/τίτλο)

en: Give it a name
el_GR: Δώστε ένα όνομα

en: Enter a title
el_GR: Εισάγετε έναν τίτλο

en: Enter the full url of your social profile (must be a valid url).
el_GR: Εισάγετε το πλήρες url του κοινωνικού σας προφίλ (πρέπει να ισχύει)

en: Enter the full url of your social profile (must be valid url).
el_GR: Εισάγετε το πλήρες url του κοινωνικού σας προφίλ (πρέπει να ισχύει)

en: Social link url
el_GR: Url κοινωνικού δικτύου

en: Select an icon
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο

en: Add it
el_GR: Προσθέστε το

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Learn more about this in the documentation
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με αυτό στην τεκμηρίωση

en: A selected location is not available with the current settings.
el_GR: Μια επιλεγμένη θέση δεν είναι διαθέσιμη με τις τρέχουσες ρυθμίσεις.

en: Unavailable location. Some settings must be changed.
el_GR: Μη διαθέσιμη θέση. Κάποιες ρυθμίσεις πρέπει να αλλάξουν.

en: Inactive in current context/location
el_GR: Ανενεργό στο συγκεκριμένο περιεχόμενο/θέση

en: New Widget Zone created ! Scroll down to edit it.
el_GR: Δημιουργήθηκε νέα ζώνη μικροεφαρμογών! Κυλίστε πιο κάτω για να την επεξεργαστείτε.

en: New Social Link created ! Scroll down to edit it.
el_GR: Δημιουργήθηκε νέος κοινωνικός σύνδεσμος! Κυλίστε πιο κάτω για να τον επεξεργαστείτε.

en: Done !
el_GR: Έγινε !

en: Follow us on
el_GR: Ακολουθήστε μας στο

en: Select a social icon
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο κοινωνικού δικτύου

en: This zone is located before the other footer widgets and takes 100% of the width. Very appropriate to display a Google Map or an advertisement banner.
el_GR: Αυτή η ζώνη βρίσκεται πριν από τις άλλες μικροεφαρμογές και καταλαμβάνει το 100% του πλάτους. Πολύ κατάλληλο για την εμφάνιση ενός Google Map ή ενός διαφημιστικού banner.

en: Display a full width widget area in your footer
el_GR: Εμφανίστε μια περιοχή μικροεφαρμογών πλήρους πλάτους στο υποσέλιδό σας

en: By default, your featured posts display the first words of their content ( the "excerpt"). Check this box to display the full content.
el_GR: Από προεπιλογή, οι προβεβλημένες δημοσιεύσεις σας εμφανίζουν τις πρώτες λέξεις του περιεχομένου τους (το "απόσπασμα"). Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανιστεί το πλήρες περιεχόμενο.

en: Display the full post content
el_GR: Εμφάνιση του συνολικού περιεχομένου της ανάρτησης

en: Published
el_GR: Δημοσιεύτηκε

en: Notes : 1)This will override any default settings of the customizer options panel. 2) The secondary sidebar is placed on the right in a 3 columns layout.
el_GR: Σημειώσεις: 1) Αυτό θα αντικαταστήσει τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του πίνακα επιλογών προσαρμογής. 2) Η δευτερεύουσα πλαϊνή στήλη τοποθετείται στα δεξιά σε διάταξη 3 στηλών.

en: Select a widget zone for the secondary sidebar.
el_GR: Επιλέξτε μια ζώνη μικροεφαρμογών για τη δεύτερη πλαϊνή στήλη.

en: Notes : 1)This will override any default settings of the customizer options panel. 2) The primary sidebar is placed on the left in a 3 columns layout. It can be on the right in a 2 columns layout, when the content is on the left.
el_GR: Σημειώσεις: 1) Αυτό θα αντικαταστήσει τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του πίνακα επιλογών προσαρμογής. 2) Η κύρια πλαϊνή στήλη τοποθετείται στα αριστερά σε διάταξη 3 στηλών. Μπορεί να είναι στα δεξιά σε μια διάταξη 2 στηλών, όταν το περιεχόμενο βρίσκεται στα αριστερά.

en: Select a widget zone for the primary sidebar.
el_GR: Επιλέξτε μια μικροεφαρμογή για την αρχική πλαϊνή στήλη.

en: Full width widget zone. Located in the right sidebar in a 3 columns layout.
el_GR: Ζώνη μικροεφαρμογών πλήρους πλάτους. Βρίσκεται στη δεξιά πλαϊνή στήλη σε διάταξη 3 στηλών.

en: Full width widget zone. Located in the left sidebar in a 3 columns layout. Can be on the right of a 2 columns sidebar when content is on the left.
el_GR: Ζώνη μικροεφαρμογών πλήρους πλάτους. Βρίσκεται στην αριστερή πλευρική στήλη σε διάταξη 3 στηλών. Μπορεί να είναι στα δεξιά μιας πλευρικής στήλης 2 στηλών όταν το περιεχόμενο βρίσκεται στα αριστερά.

en: Hueman Admin Settings
el_GR: Ρυθμίσεις διαχείρισης Hueman

en: Performances and SEO
el_GR: Αποδόσεις και SEO

en: This button links to the "About Hueman" page.
el_GR: Αυτό το κουμπί συνδέεται με τη σελίδα "About Hueman".

en: Display a Help button in the admin bar
el_GR: Εμφάνιση κουμπιού Βοήθειας στην μπάρα Διαχείρισης

en: This page is intended to provide informations about the Hueman theme : changelog, release note, documentation link. It also display informations about your current install that can be useful if you need to report an issue.
el_GR: Αυτή η σελίδα έχει σκοπό να παρέχει πληροφορίες σχετικά με το θέμα Hueman: αλλαγές, σημείωμα έκδοσης, σύνδεσμος τεκμηρίωσης. Επίσης, εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα εγκατάσταση, οι οποίες μπορεί να σας βοηθήσουν να αναφέρετε ένα πρόβλημα.

en: Display the "About Hueman" page in the "Appearance" admin menu
el_GR: Εμφανίστε τη σελίδα "Σχετικά με τον Hueman" στο μενού διαχείρισης "Εμφάνιση"

en: "Structured data markup" is a standard way to annotate your content so machines can understand it. Implementing it will help your website rank higher in search engines.
el_GR: Η "δομημένη σήμανση δεδομένων" είναι ένας τυπικός τρόπος να επισημάνετε το περιεχόμενό σας, ώστε τα μηχανήματα να το κατανοούν. Η εφαρμογή του θα βοηθήσει την ιστοσελίδα σας να κατατάσσεται υψηλότερα στις μηχανές αναζήτησης.

en: Use Structured Data Markup for your posts
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη σήμανση δομημένων δεδομένων για τις δημοσιεύσεις σας

en: Unchecking this option is not recommended. Minifying css stylesheets improves performance for your website overall by decreasing the load time.
el_GR: Η κατάργηση αυτής της επιλογής δεν συνιστάται. Τα μινιμαλ στυλ CSS βελτιώνουν τη συνολική απόδοση του ιστότοπού σας μειώνοντας το χρόνο φόρτωσης.

en: Use a minified stylesheet
el_GR: Χρησιμοποιήστε ένα μίνιμαλ στυλ

en: Footer Background
el_GR: Φόντο υποσέλιδου

en: Note : Html is allowed.
el_GR: Σημείωση: το HTML επιτρέπεται

en: Your blog sub-heading. Html is allowed. Note : write a blank space to hide the default content.
el_GR: Η υποκεφαλίδα του ιστολογίου σας. Το HTML επιτρέπεται. Σημείωση: αφήστε ένα κενό διάστημα για να κρύψετε το προεπιλεγμένο περιεχόμενο.

en: Your blog heading. Html is allowed. Note : write a blank space to hide the default content.
el_GR: Η κεφαλίδα του ιστολογίου σας. Το HTML επιτρέπεται. Σημείωση: αφήστε ένα κενό διάστημα για να κρύψετε το προεπιλεγμένο περιεχόμενο.

en: Not set
el_GR: Μη ρυθμισμένο

en: Secondary Sidebar (on the right in a 3 columns layout)
el_GR: Δευτερεύουσα πλευρική στήλη (στα δεξιά μιας διάταξης 3 στηλών)

en: Primary Sidebar (on the left in a 3 columns layout)
el_GR: Αρχική πλευρική στήλη (στα αριστερά μιας διάταξης 3 στηλών)

en: Blog Page
el_GR: Σελίδα ιστολογίου

en: If no specific category is selected, the featured posts block will display your latest post(s) from all categories.
el_GR: Αν δεν έχει επιλεγεί κάποια συγκεκριμένη κατηγορία, το μπλοκ προβαλλόμενων δημοσιεύσεων θα εμφανίζει τις τελευταίες δημοσιεύσεις σας από όλες τις κατηγορίες.

en: Select a category to feature
el_GR: Επιλέξτε μια κατηγορία ως προβεβλημένη

en: Display a responsive video with a YouTube or Vimeo link.
el_GR: Εμφάνιση βίντεο με δυνατότητα απόκρισης με σύνδεσμο YouTube ή Vimeo.

en: Hueman Videos
el_GR: Hueman Βίντεο

en: List posts, comments, and/or tags with or without tabs.
el_GR: Απαριθμεί δημοσιεύσεις, σχόλια και/ή ετικέτες με ή χωρίς καρτέλες.

en: Hueman Dynamic Tabs
el_GR: Δυναμικές καρτέλες Hueman

en: Display posts from a category
el_GR: Εμφάνιση αναρτήσεων από μια κατηγορία

en: Hueman Posts
el_GR: Δημοσιεύσεις Hueman

en: Select a layout for this page.
el_GR: Επιλέξτε μια διάταξη για αυτή τη σελίδα

en: Select a widget zone for the right sidebar.
el_GR: Επιλέξτε μια ζώνη μικροεφαρμογών για την δεξιά πλαϊνή στήλη.

en: This will override any default settings of the customizer options panel.
el_GR: Αυτό θα αντικαταστήσει τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του πίνακα επιλογών προσαρμογής.

en: Select a widget zone for the left sidebar.
el_GR: Επιλέξτε μια ζώνη μικροεφαρμογών για τη αριστερή πλαϊνή στήλη.

en: Add widgets to the zone :
el_GR: Προσθέστε μικροεφαρμογές στη ζώνη:

en: You can change or disable this setting by editing the options of the current post / page.
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε ή να απενεργοποιήσετε αυτήν τη ρύθμιση, τροποποιώντας τις επιλογές της τρέχουσας ανάρτησης/σελίδας.

en: in this post or page options.
el_GR: σε αυτές τις επιλογές δημοσίευσης ή σελίδας

en: You have already assigned the following widget zone here :
el_GR: Έχετε ήδη αντιστοιχίσει την ακόλουθη ζώνη μικροεφαρμογής εδώ:

en: You can add Widget Areas here from the customizer, in the <strong>Dynamic Sidebars and Widgets</strong> panel, or you can change the layout to remove this sidebar in <strong>Content &raquo; Layout Options for the main content</strong>.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε τις περιοχές μικροεφαρμογών εδώ, από τον προσαρμογέα, στον πάνελ <strong> Δυναμικές πλευρικές στήλες και μικροεφαρμογές </strong> ή μπορείτε να αλλάξετε τη διάταξη για να καταργήσετε αυτήν την πλαϊνή στήλη στο <strong> Περιεχόμενο &raquo; Επιλογές διάταξης για το κύριο περιεχόμενο </strong>.

en: No widget zones available in this sidebar.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ζώνες μικροεφαρμογών σε αυτή τη πλευρική στήλη

en: Need help with the Hueman theme ? Click here!
el_GR: Χρειάζεστε βοήθεια με το θέμα Hueman; Κάντε κλικ εδώ!

en: 404 Error Pages
el_GR: Σελίδες σφάλματος 404

en: Search Results
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Archives
el_GR: Αρχεία

en: Single Posts
el_GR: Μοναδικές δημοσιεύσεις

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: All contexts
el_GR: Όλα τα συμφραζόμενα

en: Widgetized footer 4
el_GR: Υποσέλιδο 4 με μικροεφαρμογές

en: Footer 4
el_GR: Υποσέλιδο 4

en: Widgetized footer 3
el_GR: Υποσέλιδο 3 με μικροεφαρμογές

en: Footer 3
el_GR: Υποσέλιδο 3

en: Widgetized footer 2
el_GR: Υποσέλιδο 2 με μικροεφαρμογές

en: Footer 2
el_GR: Υποσέλιδο 2

en: Widgetized footer 1
el_GR: Υποσέλιδο 1 με μικροεφαρμογές

en: Footer 1
el_GR: Υποσέλιδο 1

en: Secondary
el_GR: Δευτερεύον

en: Primary
el_GR: Πρωτεύον

en: Theme Options [OLD]
el_GR: Επιλογές θέματος [παλιό]

en: 4 Columns
el_GR: 4 Στήλες

en: 3 Columns
el_GR: 3 Στήλες

en: 2 Columns
el_GR: 2 Στήλες

en: Inherit Global Layout
el_GR: Κληρονόμησε τη καθολική διάταξη

en: 3 Columns - Content Right
el_GR: 3 Στήλες - Περιεχόμενο δεξιά

en: 3 Columns - Content Left
el_GR: 3 Στήλες - Περιεχόμενο αριστερά

en: 3 Columns - Content Middle
el_GR: 3 Στήλες - Περιεχόμενο στη μέση

en: 2 Columns - Content Right
el_GR: 2 Στήλες - Περιεχόμενο δεξιά

en: 2 Columns - Content Left
el_GR: 2 Στήλες - Περιεχόμενο αριστερά

en: 1 Column
el_GR: 1 Στήλη

en: Choose one
el_GR: Επιλέξτε ένα

en: Footer Design : Logo, layout, ...
el_GR: Σχεδιασμός υποσέλιδου : Λογότυπο, διάταξη, ...

en: Thumbnails Settings
el_GR: Ρυθμίσεις μικρογραφιών

en: Single Posts Settings
el_GR: Ρυθμίσεις μοναδικής δημοσίευσης

en: Sidebars : Design and Mobile Settings
el_GR: Πλευρικές στήλες: Σχεδιασμός και ρυθμίσεις κινητών

en: Header Advertisement Widget
el_GR: Μικροεφαρμογή διαφήμισης κεφαλίδας

en: Mobile devices
el_GR: Κινητές συσκευές

en: Social links
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων

en: General Design Options : Font, Colors, ...
el_GR: Γενικές επιλογές σχεδίασης : Γραμματοσειρά, χρώματα, ...

en: Site Identity : Logo, Title, Tagline and Site Icon
el_GR: Ταυτότητα ιστότοπου: Λογότυπο, τίτλος, περιγραφή και εικονίδιο ιστότοπου

en: in the menu panel
el_GR: στο μενού πάνελ

en: create/edit menus
el_GR: δημιουργήστε/επεξεργαστείτε μενού

en: Advanced settings for the Hueman theme.
el_GR: Προχωρημένες ρυθμίσεις για το θέμα Hueman.

en: Advanced options
el_GR: Προχωρημένες επιλογές

en: Footer settings for the Hueman theme.
el_GR: Ρυθμίσεις υποσέλιδου για το θέμα Hueman

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Content settings for the Hueman theme.
el_GR: Ρυθμίσεις περιεχομένου για το θέμα Hueman.

en: Header settings for the Hueman theme.
el_GR: Ρυθμίσεις κεφαλίδας για το θέμα Hueman

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: General settings for the Hueman theme : design, comments, mobile, ...
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις για το θέμα Hueman: σχεδιασμός, σχόλια, κινητά, ...

en: Footer credit text
el_GR: Κείμενο υποσέλιδου

en: Replace the footer copyright text
el_GR: Αντικαταστήστε το κείμενο πνευματικών δικαιωμάτων υποσέλιδου

en: Upload your custom logo image
el_GR: Μεταφορτώστε την προσαρμοσμένη εικόνα λογότυπου

en: Recommended number of columns : 3
el_GR: Προτεινόμενος αριθμός στηλών: 3

en: Select columns to enable footer widgets
el_GR: Επιλέξτε στήλες για να ενεργοποιήσετε τις μικροεφαρμογές υποσέλιδου

en: Control how the sidebar content is displayed on smartphone mobile devices (320px). Note : on smartphones the sidebars are displayed below the content.
el_GR: Ελέγξτε πώς εμφανίζεται το περιεχόμενο της πλευρικής στήλης στις κινητές συσκευές (320px). Σημείωση: στα κινητά οι πλευρικές στήλες εμφανίζονται κάτω από το περιεχόμενο.

en: Hide both sidebars
el_GR: Απόκρυψη και των δύο πλευρικών στηλών

en: Hide secondary sidebar
el_GR: Απόκρυψη δεύτερης πλευρικής στήλης

en: Hide primary sidebar
el_GR: Απόκρυψη πρώτης πλευρικής στήλης

en: Display both sidebars
el_GR: Εμφάνιση και των δύο πλευρικών στηλών.

en: Mobile Sidebar Content
el_GR: Περιεχόμενο πλευρικών στηλών για κινητά.

en: Display boxes at the top of the sidebars
el_GR: Εμφανίζει πλαίσια στη κορυφή των πλευρικών στηλών

en: Sidebar Top Boxes
el_GR: Άνω πλαίσια πλευρικής στήλης

en: Display comment count on thumbnails
el_GR: Εμφανίζει αριθμό σχολίων στις μικρογραφίες

en: Thumbnail Comment Count
el_GR: Μετρητής σχολίων στη μικρογραφία

en: Display featured image placeholders if no featured image is set
el_GR: Εμφανίζει αντικαταστάτες για την προβεβλημένη εικόνα, αν δεν έχει οριστεί μια

en: Thumbnail Placeholder
el_GR: Αντικαταστάτης μικρογραφίας

en: Display links to the next and previous article
el_GR: Εμφανίζει συνδέσμους για το προηγούμενο και επόμενο άρθρο

en: Below content
el_GR: Κάτω από το περιεχόμενο

en: Display randomized related articles below the post
el_GR: Εμφανίζει τυχαίες σχετικές αναρτήσεις κάτω από το άρθρο

en: Related by tags
el_GR: Σχετιζόμενο με τις ετικέτες

en: Related by categories
el_GR: Σχετιζόμενο με τις κατηγορίες

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Single - Related Posts
el_GR: Μονές - Σχετικές δημοσιεύσεις

en: Display post author description, if it exists
el_GR: Εμφανίζει, αν υπάρχει, τη περιγραφή του συντάκτη της ανάρτησης

en: Single - Author Bio
el_GR: Μονό - Βιογραφία συντάκτη

en: If this box is checked, your featured posts will be displayed both in the featured slider and in the post list below. Usually not recommended because a given post might appear two times on the same page.
el_GR: Εάν έχει επιλεγεί αυτό το πλαίσιο, οι προβεβλημένες δημοσιεύσεις σας, θα εμφανίζονται τόσο στη κύλιση προβεβλημένων, όσο και στη λίστα αναρτήσεων από κάτω. Συνήθως δεν συνιστάται επειδή μια συγκεκριμένη ανάρτηση μπορεί να εμφανιστεί δύο φορές στην ίδια σελίδα.

en: Display the featured posts also in the list of posts
el_GR: Εμφανίζει τις προβεβλημένες δημοσιεύσεις και στη λίστα των αναρτήσεων

en: Speed of the automatic slideshow animation
el_GR: Ταχύτητα της κίνησης των αυτόματων διαφανειών

en: Featured Slideshow Speed
el_GR: Ταχύτητα προβεβλημένων διαφανειών

en: Enables the automatic animation of the featured posts carousel.
el_GR: Ενεργοποιεί την αυτόματη κίνηση περιστρεφόμενου καρουσέλ των προβεβλημένων δημοσιεύσεων.

en: Animate your featured posts with a slideshow
el_GR: Ζωντανέψτε τις προβεβλημένες δημοσιεύσεις σας με μια παρουσίαση διαφανειών

en: Max number of featured posts to display. <br /><i>Set to 1 and it will show it without any slider script</i><br /><i>Set it to 0 to disable</i>
el_GR: Μέγιστος αριθμός προβεβλημένων δημοσιεύσεων που εμφανίζονται. <br /><i> Ρυθμίστε σε 1 και θα το δείξει χωρίς κανένα script κύλισης </i><br /><i> Ρυθμίστε το σε 0 για να το απενεργοποιήσετε </i>

en: Featured Post Count
el_GR: Απαρίθμηση προβεβλημένων αναρτήσεων

en: Check this box to display a selection of posts with a slideshow, on top of your blog.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανίσετε μια επιλογή από δημοσιεύσεις με μια παρουσίαση διαφανειών, πάνω από το ιστολόγιό σας.

en: Feature posts on top of your blog
el_GR: Προβαλλόμενες δημοσιεύσεις στη κορυφή του ιστολογίου σας.

en: Featured posts
el_GR: Προβαλλόμενες δημοσιεύσεις

en: While the default blog design is a grid of posts, you can check this option and display one post per row, whith the thumbnail beside the text.
el_GR: Ενώ ο προεπιλεγμένος σχεδιασμός ιστολογίου είναι ένα πλέγμα δημοσιεύσεων, μπορείτε να ελέγξετε αυτήν την επιλογή και να εμφανίσετε μια δημοσίευση ανά σειρά, με τη μικρογραφία δίπλα στο κείμενο.

en: Display your blog posts as a standard list.
el_GR: Εμφανίστε τις δημοσιεύσεις του ιστολογίου σας ως μια τυπική λίστα.

en: Excerpt Length
el_GR: Μήκος αποσπάσματος

en: Blog Sub-Heading
el_GR: Υποκεφαλίδα ιστολογίου

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Blog Heading
el_GR: Κεφαλίδα ιστολογίου

en: Display a custom heading for your blog.
el_GR: Εμφανίζει μια προσαρμοσμένη κεφαλίδα για το ιστολόγιό σας.

en: [ <strong>is_page</strong> ] Default page layout - If a page has a set layout, it will override this.
el_GR: [ <strong>is_page</strong> ] Προεπιλεγμένη διαμόρφωση σελίδας - Αν σε μια σελίδα έχει οριστεί διαμόρφωση, αυτό θα παρακαμφθεί.

en: Default Page
el_GR: Προεπιλεγμένη σελίδα

en: [ <strong>is_404</strong> ] Error 404 page layout
el_GR: [ <strong>is_404</strong> ] Διάταξη σελίδας σφάλματος 404

en: Error 404
el_GR: Σφάλμα 404

en: [ <strong>is_search</strong> ] Search page layout
el_GR: [ <strong>is_search</strong> ] Διάταξη σελίδας αναζήτησης

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: [ <strong>is_category</strong> ] Category archive layout
el_GR: [ <strong>is_category</strong> ] Διάταξη αρχείου κατηγορίας

en: Archive - Category
el_GR: Αρχείο - Κατηγορία

en: [ <strong>is_archive</strong> ] Category, date, tag and author archive layout
el_GR: [ <strong>is_archive</strong> ] Διάταξη αρχείου κατηγορίας, ημερομηνίας και ετικέτας.

en: Archive
el_GR: Αρχείο

en: [ <strong>is_single</strong> ] Single post layout - If a post has a set layout, it will override this.
el_GR: [ <strong>is_single</strong> ] Διαμόρφωση μοναδικής ανάρτησης - Εάν μια ανάρτηση έχει καθορισμένη διάταξη, θα αντικαταστήσει αυτήν.

en: Single
el_GR: Μονό

en: [ <strong>is_home</strong> ] Posts homepage layout
el_GR: [ <strong>is_home</strong> ] Διαμόρφωση αρχικής σελίδας για δημοσιεύσεις

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Other layouts will override this option if they are set
el_GR: Άλλες διατάξεις θα αντικαταστήσουν αυτήν την επιλογή εάν έχουν οριστεί

en: Global Layout
el_GR: Καθολική διαμόρφωση

en: Header widget area, perfect to insert advertisements. Note : this feature is not available when a header image is being displayed.
el_GR: Περιοχή μικροεφαρμογής κεφαλίδας, ιδανικό για να εισαγάγετε διαφημίσεις. Σημείωση: Αυτή η λειτουργία δεν είναι διαθέσιμη όταν προβάλλεται μια εικόνα κεφαλίδας.

en: Display a widget in your header
el_GR: Εμφανίστε μια μικροεφαρμογή στη κεφαλίδα

en: Upload a header image (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz). This will disable header title/logo, site description, header ads widget
el_GR: Ανεβάστε μια εικόνα κεφαλίδας (υποστηριζόμενες μορφές: .jpg, .png, .gif, svg, svgz). Αυτό θα απενεργοποιήσει τον τίτλο/λογότυπο κεφαλίδας, την περιγραφή του ιστότοπου, τη μικροεφαρμογή διαφημίσεων κεφαλίδας

en: Header Image
el_GR: Εικόνα κεφαλίδας

en: The description that appears next to your logo
el_GR: Η περιγραφή που εμφανίζεται δίπλα στο λογότυπό σας

en: Display your site's description (tagline)
el_GR: Εμφάνιση της περιγραφής του ιστοτόπου σας (tagline)

en: Header Logo Image Max-height
el_GR: Μέγιστο ύψος εικόνας λογότυπου κεφαλίδας

en: Upload your custom logo image. Supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz
el_GR: Μεταφορτώστε την προσαρμοσμένη εικόνα λογότυπου σας. Υποστηριζόμενες μορφές: .jpg, .png, .gif, svg, svgz

en: Custom Header Logo
el_GR: Προσαρμοσμένο λογότυπο κεφαλίδας

en: Create and organize your social links
el_GR: Δημιουργήστε και οργανώστε τους κοινωνικούς σας συνδέσμους

en: Hueman is a mobile friendly WordPress theme out of the box. This means that it will adapt and render nicely on any devices : desktops, laptops, tablets, smartphones. <br/>If you uncheck this box, this adaptive (or reponsive) behaviour will not be working anymore. In most of the cases, you won't need to disable this option, and it is not recommended.
el_GR: Το Hueman είναι ένα WordPress θέμα φιλικό προς τα κινητά. Αυτό σημαίνει ότι θα προσαρμόζεται και θα αποδίδεται όμορφα σε όλες τις συσκευές: επιτραπέζιους υπολογιστές, φορητούς υπολογιστές, tablet, κινητά . <br/> Αν καταργήσετε την επιλογή αυτή, αυτή η προσαρμοστική συμπεριφορά  (ή ανταποκρινόμενη) δεν θα λειτουργεί πια. Στις περισσότερες περιπτώσεις, δεν θα χρειαστεί να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή και δεν συνιστάται.

en: Enable the Mobile Friendly (or Responsive) layout
el_GR: Ενεργοποιήστε τη φιλική προς κινητά διάταξη (ή ανταποκρινόμενη)

en: Comments on pages
el_GR: Σχόλια στις σελίδες

en: Pages Comments
el_GR: Σχόλια σελίδων

en: Comments on posts
el_GR: Σχόλια στις δημοσιεύσεις

en: Posts Comments
el_GR: Σχόλια δημοσιεύσεων

en: Set the website background color
el_GR: Ορίστε το χρώμα φόντου της ιστοσελίδας σας

en: Body Background
el_GR: Φόντο κορμού

en: Give your thumbnails and layout images rounded corners
el_GR: Δώστε στις μικρογραφίες και τις εικόνες σας, στρογγυλεμένες γωνίες

en: Image Border Radius
el_GR: Ακτίνα περιγράμματος εικόνας

en: Header Menu Background
el_GR: Φόντο μενού κεφαλίδας

en: Header Background
el_GR: Φόντο κεφαλίδας

en: Topbar Background
el_GR: Φόντο άνω μπάρας

en: Secondary Color
el_GR: Δευτερεύον χρώμα

en: Primary Color
el_GR: Πρωτεύον χρώμα

en: Change left and right sidebars padding
el_GR: Αλλάξτε το διάκενο στη δεξιά και αριστερή πλευρική στήλη

en: 20px padding for widgets
el_GR: 20px διάκενο για πλευρικές στήλες

en: 30px padding for widgets
el_GR: 30px διάκενο για πλευρικές στήλες

en: Sidebar Width
el_GR: Πλάτος πλευρικής στήλης

en: Max-width of the container. If you use 2 sidebars, your container should be at least 1200px.<br /><i>Note: For 720px content (default) use <strong>1380px</strong> for 2 sidebars and <strong>1120px</strong> for 1 sidebar. If you use a combination of both, try something inbetween.</i>
el_GR: Μέγιστο πλάτος του περιεχομένου. Εάν χρησιμοποιείτε 2 πλευρικές στήλες, το περιεχόμενό σας θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 1200px.<br /><i> Σημείωση: Για περιεχόμενο 720px (προεπιλογή), χρησιμοποιήστε <strong> 1380px </strong> για 2 πλευρικές στήλες και <strong> 1120px </strong> Για 1 πλευρική στήλη. Εάν χρησιμοποιείτε ένα συνδυασμό και των δύο, δοκιμάστε κάτι ενδιάμεσο. </i>

en: Website Max-width
el_GR: Μέγιστο πλάτος ιστοσελίδας

en: Select a font for your website
el_GR: Επιλέξτε μια γραμματοσειρά για την ιστοσελίδα σας.

en: Font
el_GR: Γραμματοσειρά

en: Use a boxed layout
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη στενή διάταξη

en: Boxed Layout
el_GR: Στενή διάταξη

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
el_GR: Μεταφόρτωση favicon (υποστηριζόμενοι τύποι: .ico, .png, .gif)

en: Check this option to open the link in a another tab of the browser.
el_GR: Επιλέξτε εδώ για να ανοίξετε τον σύνδεσμο σε άλλη καρτέλα του περιηγητή σας.

en: Link target
el_GR: Σύνδεσμος

en: Set a unique color for your icon.
el_GR: Ορίστε ένα μοναδικό χρώμα για το εικονίδιό σας.

en: Icon color
el_GR: Χρώμα εικονιδίου

en: This is the text displayed on mouse over.
el_GR: Αυτό το κείμενο εμφανίζεται κατά το πέρασμα του δρομέα

en: Social link
el_GR: Σύνδεσμος κοινωνικού δικτύου

en: Social icon
el_GR: Εικονίδιο κοινωνικού δικτύου

en: Pick the context(s) where this widget area will be displayed.
el_GR: Επιλέξτε τα περιεχόμενα όπου θα εμφανιστεί αυτή η περιοχή μικροεφαρμογής.

en: Personalizing the name of the widget zone will help you identify it.
el_GR: Η εξατομίκευση του ονόματος της ζώνης μικροεφαρμογών θα σας βοηθήσει να την αναγνωρίζετε.

en: Enter a name
el_GR: Εισάγετε ένα όνομα

en: Pick the contexts where this widget area will be displayed.
el_GR: Επιλέξτε τα περιεχόμενα όπου θα εμφανιστεί αυτή η περιοχή μικροεφαρμογής.

en: Context(s)
el_GR: Περιεχόμενο(-α)

en: Select the pre-defined location(s) in which you will embed this widget zone.
el_GR: Επιλέξτε τις προκαθορισμένες τοποθεσίες στις οποίες θα ενσωματώσετε αυτήν τη ζώνη μικροεφαρμογών.

en: Location(s)
el_GR: Θέση(-σεις)

en: unique id
el_GR: μοναδικό αναγνωριστικό

en: Are you sure you want to remove : <strong>{{ data.title }} ?</strong>
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε : <strong>{{ data.title }} ;</strong>

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Background Image
el_GR: Εικόνα φόντου

en: Background size
el_GR: Μέγεθος φόντου

en: Background position
el_GR: Θέση φόντου

en: Background attachment
el_GR: Επισύναψη φόντου

en: Repeat
el_GR: Επανάληψη

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Press return or enter to open this section
el_GR: Πατήστε return ή enter για να ανοίξετε αυτόν τον τομέα

en: close
el_GR: κλείσιμο

en: I already know what's new thanks !
el_GR: Ήδη γνωρίζω τι νέο υπάρχει, ευχαριστώ!

en: Read the latest release notes
el_GR: Διαβάστε τις τελευταίες σημειώσεις έκδοσης

en: We'd like to introduce the new features we've been working on.
el_GR: Θα θέλαμε να παρουσιάσουμε τις νέες λειτουργίες στις οποίες εργαζόμαστε.

en: Good, you've just upgraded to
el_GR: Τέλεια, μόλις αναβαθμίσατε το

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
el_GR: Για να αντιγράψετε τις πληροφορίες συστήματος, κάντε κλικ παρακάτω και στη συνέχεια πιέστε Ctrl + C (PC) ή Cmd + C (Mac).

en: Please include the following informations when posting support requests
el_GR: Παρακαλούμε συμπεριλάβετε τις ακόλουθες πληροφορίες κατά την ανάρτηση αιτημάτων υποστήριξης

en: System Informations
el_GR: Πληροφορίες συστήματος

en: Read the documentation
el_GR: Διαβάστε την τεκμηρίωση

en: The best way to start is to read the %s.
el_GR: Ο καλύτερος τρόπος για να ξεκινήσετε είναι να διαβάσετε το %s.

en: Go to Dashboard
el_GR: Πηγαίνετε στη διαχείριση

en: Go to Dashboard &rarr; Home
el_GR: Πηγαίνετε στη διαχείριση &rarr; Αρχική

en: You are using a child theme of Hueman %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
el_GR: Χρησιμοποιείτε ένα παιδικό θέμα του Hueman %1$s : Ελέγχετε πάντοτε το %2$s μετά την αναβάθμιση για να δείτε αν μια δέσμη ενεργειών ή ένα πρότυπο έχει καταργηθεί.

en: demo website
el_GR: δειγματική ιστοσελίδα

en: getting started guide
el_GR: οδηγός έναρξης

en: The best way to start with %s is to read the %s and visit the %s.
el_GR: Ο καλύτερος τρόπος για να ξεκινήσετε με %s είναι να διαβάσετε το %s και να επισκεφθείτε το %s.

en: read the latest release notes
el_GR: διαβάστε τις τελευταίες σημειώσεις κυκλοφορίας

en: For more informations about this new version of the theme, %s or check the changelog below
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτή τη νέα έκδοση του θέματος, %s ή ελέγξτε τον παρακάτω καταγραφικό αλλαγών

en: About Hueman
el_GR: Περί του Hueman

en: All your previous options have been kept and are available in the customizer options panel.
el_GR: Όλες οι προηγούμενες επιλογές σας έχουν διατηρηθεί και είναι διαθέσιμες στον πίνακα επιλογών προσαρμογής.

en: customizer
el_GR: προσαρμογέας

en: more informations here
el_GR: περισσότερες πληροφορίες εδώ

en: <h2>As per the WordPress themes guidelines (%1$s), all the Hueman theme options have been moved to the %2$s.</h2>
el_GR: <h2> Σύμφωνα με τις κατευθυντήριες γραμμές των θεμάτων του WordPress (%1$s), όλες οι επιλογές θεμάτων του Hueman έχουν μετακινηθεί στο %2$s. </h2>

en: Your favicon is currently handled with an old method and will not be properly displayed on all devices. You might consider to re-upload your favicon with the new control below.
el_GR: Το favicon σας, χειρίζεται με μια παλιά μέθοδο και δεν θα εμφανίζεται σωστά σε όλες τις συσκευές. Ίσως θελήσετε να μεταφορτώσετε ξανά το favicon σας με τον νέο έλεγχο παρακάτω.

en: Dynamic Sidebars and Widgets
el_GR: Δυναμικές πλευρικές στήλες και μικροεφαρμογές

en: Create and manage widget zones
el_GR: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε ζώνες μικροεφαρμογών

en: Create And Manage Widget Areas
el_GR: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε ζώνες μικροεφαρμογών

en: You must save changes for the new areas to appear below. <br /><i>Warning: Make sure each area has a unique ID.</i>
el_GR: Πρέπει να αποθηκεύσετε τις αλλαγές για να εμφανιστούν παρακάτω οι νέες περιοχές.<br /> <i> Προσοχή: Βεβαιωθείτε ότι κάθε περιοχή έχει ένα μοναδικό αναγνωριστικό. </i>

en: Create And Order Widget Areas
el_GR: Δημιουργήστε και βάλτε στη σειρά τις περιοχές μικροεφαρμογών

en: SITE ICON
el_GR: ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
el_GR: Αναβάθμιση προσθέτου %1$s (%2$d/%3$d)

en: No plugins are available to be activated at this time.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν είναι διαθέσιμα για να ενεργοποιηθεί αυτή τη στιγμή.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν έχει επιλεγεί για απενεργοποίηση. Κάμια ενέργεια δεν έγινε.

en: No plugins are available to be updated at this time.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν είναι διαθέσιμο για αναβάθμιση αυτή τη στιγμή.

en: No plugins are available to be installed at this time.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν είναι διαθέσιμα για να εγκατασταθεί αυτή τη στιγμή.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν έχει επιλεγεί για απενεργοποίηση. Κάμια ενέργεια δεν έγινε.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν έχει επιλεγεί για εγκατάσταση. Κάμια ενέργεια δεν έγινε.

en: Updated
el_GR: Ενημερώθηκε

en: Upgrade message from the plugin author:
el_GR: Μήνυμα αναβάθμιση από τον δημιουργό του πρόσθετου:

en: version
el_GR: έκδοση

en: Available version:
el_GR: Διαθέσιμη έκδοση:

en: Minimum required version:
el_GR: Ελάχιστη απαιτούμενη έκδοση:

en: Installed version:
el_GR: Εγκατεστημένη έκδοση:

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
el_GR: άγνωστος

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Προς ενεργοποίηση <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Προς ενεργοποίηση <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Αναβαθμιστέο<span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Αναβαθμιστέα <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Προς εγκατάσταση <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Προς εγκατάσταση <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Όλο <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Όλα <span class="count">(%s)</span>

en: Update recommended
el_GR: Συνίσταται αναβάθμιση

en: Requires Update
el_GR: Απαιτεί Αναβάθμιση

en: Required Update not Available
el_GR: Η απαιτούμενη Αναβάθμιση δεν είνα διαθέσιμη

en: Active
el_GR: Ενεργά Φίλτρα

en: External Source
el_GR: Εξωτερική Πηγή

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
el_GR: και

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
el_GR: Το απομακρυσμένο πακέτο του πρόσθετου αποτελείται από περισσότερα από ένα αρχεία, αλλά τα αρχεία δεν είναι συσκευασμένα σε ένα φάκελο.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
el_GR: Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον δημιουργό του πρόσθετου και ζητήστε του να συσκευάσει το πρόσθετό του, σύμφωνα με τις κατευθυντήριες γραμμές του WordPress.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
el_GR: Το απομακρυσμένο πακέτο του πρόσθετου δεν περιέχει έναν φάκελο με το επιθυμητό slug και η μετονομασία δεν λειτούργησε.

en: Update Required
el_GR: Απαιτείται Αναβάθμιση

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο χρειάζεται να είναι αναβαθμισμένο και συμβατό με το θέμα σας.

en: Please contact the administrator of this site for help.
el_GR: Παρακαλώ για βοήθεια επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτού του ιστοτόπου.

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
el_GR: Το πρόσθετο δεν είναι ενεργοποιημένο. Μια μεγαλύτερη έκδοση του %s χρειάζεται για αυτό το θέμα. Παρακαλώ αναβαθμίστε το πρόσθετο.

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
el_GR: Δεν έγινε κάποια ενέργεια. Το πρόσθετο %1$s είναι ήδη ενεργό.

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
el_GR[0]: Έναρξη αναβάθμισης του πρόσθετου
el_GR[1]: Έναρξη αναβάθμισης των πρόσθετων

en: Something went wrong with the plugin API.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά με το API του πρόσθετου.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Child Menu
el_GR: Υπομενού

en: Tags:
el_GR: Ετικέτες:

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: by
el_GR: συντάκτης

en: Follow:
el_GR: Ακολουθήστε:

en: More
el_GR: Περισσότερα

en: Expand Sidebar
el_GR: Αναπτύξτε την πλευρική στήλη

en: To search type and hit enter
el_GR: Για αναζήτηση γράψτε εδώ και πατήστε enter

en: Please try another search:
el_GR: Παρακαλώ δοκιμάστε μια άλλη αναζήτηση:

en: For the term
el_GR: Για τον όρο

en: No Sidebars
el_GR: Χωρίς πλευρικές στήλες

en: Choose Sidebar
el_GR: Επιλέξτε πλευρική στήλη

en: Add New
el_GR: Προσθήκη νέου

en: Add Media
el_GR: Προσθήκη μέσων

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: default:
el_GR: προεπιλογή:

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλευρική στήλη

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή πλευρική στήλη

en: Featured pages
el_GR: Προβεβλημένες σελίδες

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Remove Media
el_GR: Αφαίρεση μέσων

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Upload
el_GR: Μεταφόρτωση

en: Yes
el_GR: Ναί

en: No
el_GR: Όχι

en: and
el_GR: και

en: You may also like...
el_GR: Μπορεί επίσης να σας αρέσει...

en: Previous story
el_GR: Προηγούμενο άρθρο

en: Next story
el_GR: Επόμενο άρθρο

en: Yearly Archive:
el_GR: Ετήσιο αρχείο:

en: Monthly Archive:
el_GR: Μηνιαίο αρχείο:

en: Daily Archive:
el_GR: Ημερήσιο αρχείο:

en: Tagged:
el_GR: Ετικέτα:

en: Category:
el_GR: Κατηγορία:

en: Author:
el_GR: Συντάκτης:

en: Page not found!
el_GR: Η σελίδα δε βρέθηκε!

en: Error 404.
el_GR: Σφάλμα 404.

en: Search results
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search result
el_GR: Αποτέλεσμα αναζήτησης

en: says:
el_GR: λέει:

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Recent Comments
el_GR: Πρόσφατα σχόλια

en: Popular Posts
el_GR: Δημοφιλείς δημοσιεύσεις

en: Recent Posts
el_GR: Πρόσφατες δημοσιεύσεις

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
el_GR: Εγκατάσταση Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: All installations have been completed.
el_GR: Όλες οι εγκαταστάσεις έχουν ολοκληρωθεί.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
el_GR: %1$s εγκαταστάθηκε σωστά.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
el_GR: Η εγκατάσταση από %1$s απέτυχε.

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εγκατάσταση %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
el_GR: Η εγκατάσταση ξεκίνησε. Αυτή η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει αρκετή ώρα σε ορισμένους κεντρικούς υπολογιστές, γι' αυτό παρακαλώ περιμένετε.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
el_GR: Εγκαθιστώντας και ενεργοποιώντας το Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: All installations and activations have been completed.
el_GR: Όλες οι εγκαταστάσεις και ενεργοποιήσεις ολοκληρώθηκαν.

en: Hide Details
el_GR: Απόκρυψη λεπτομερειών

en: Show Details
el_GR: Λεπτομέρειες

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
el_GR: %1$s εγκαταστάθηκε και ενεργοποιήθηκε επιτυχώς.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
el_GR: Η εγκατάσταση και η ενεργοποίηση ξεκίνησε. Αυτή η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει αρκετή ώρα σε ορισμένους κεντρικούς υπολογιστές, γι 'αυτό παρακαλώ να περιμένετε.

en: Plugin activation failed.
el_GR: Η ενεργοποίηση του πρόσθετου απέτυχε.

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Plugin
el_GR: Πρόσθετο

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Install
el_GR: Εγκατάσταση

en: Installed But Not Activated
el_GR: Εγκαταστάθηκε, αλλά δεν ενεργοποιήθηκε

en: Not Installed
el_GR: Δεν εγκαταστάθηκε

en: Recommended
el_GR: Προτενόμενο

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: WordPress Repository
el_GR: Αποθήκη του WordPress

en: Pre-Packaged
el_GR: Προσυσκευασμένα

en: Return to the Dashboard
el_GR: Επέστρεψε στον πίνακα ελέγχου

en: Dismiss this notice
el_GR: Αγνόησε αυτό το μήνυμα

en: All plugins installed and activated successfully. %s
el_GR: Όλα τα πρόσθετα εγκαταστάθηκαν και ενεργοποιήθηκαν επιτυχώς. %s

en: The following plugin was activated successfully:
el_GR: Το παρακάτω Plugin ενεργοποιήθηκε σωστά:

en: Plugin activated successfully.
el_GR: Το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε επιτυχώς.

en: Return to Required Plugins Installer
el_GR: Επιστροφή στην εγκατάσταση απαιτούμενων πρόσθετων

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
el_GR[0]: Έναρξη ενεργοποίησης επέκτασης
el_GR[1]: Έναρξη ενεργοποίησης επεκτάσεων

note: translators: 1: plugin name(s).
en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
el_GR[0]: Έναρξη εγκατάστασης πρόσθετου
el_GR[1]: Έναρξη εγκατάστασης πρόσθετων

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin updated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins updated.
el_GR[0]: Λυπούμαστε, αλλά δεν έχετε τα σωστά δικαιώματα για να ενημερώσετε το πρόσθετο %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτού του ιστότοπου για βοήθεια σχετικά με την ενημέρωση του πρόσθετου.
el_GR[1]: Λυπούμαστε, αλλά δεν έχετε τα σωστά δικαιώματα για να ενημερώσετε τα πρόσθετα %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτού του ιστότοπου για βοήθεια σχετικά με την ενημέρωση των πρόσθετων.

en: The Hueman Addons plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with the Hueman theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
el_GR[0]: Το πρόσθετο Hueman Addons πρέπει να ενημερωθεί στην τελευταία του έκδοση για να εξασφαλίσει τη μέγιστη συμβατότητα με το θέμα Hueman: %1$s.
el_GR[1]: Το ακόλουθα πρόσθετα πρέπει να ενημερωθούν στην τελευταία τους έκδοση για να εξασφαλιστεί η μέγιστη συμβατότητα με αυτό το θέμα: %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin activated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins activated.
el_GR[0]: Λυπούμαστε, αλλά δεν έχετε τα σωστά δικαιώματα για να ενεργοποιήσετε το πρόσθετο %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτού του ιστότοπου για βοήθεια σχετικά με την ενεργοποίηση του πρόσθετου.
el_GR[1]: Λυπούμαστε, αλλά δεν έχετε τα σωστά δικαιώματα για να ενεργοποιήσετε τα πρόσθετα %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτού του ιστότοπου για βοήθεια σχετικά με την ενεργοποίηση των πρόσθετων.

en: The Hueman Addons required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
el_GR[0]: Το απαιτούμενο πρόσθετο Hueman είναι απενεργοποιημένο: %1$s.
el_GR[1]: Το ακόλουθα απαιτούμενα πρόσθετα είναι απενεργοποιημένα: %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin installed. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins installed.
el_GR[0]: Λυπούμαστε, αλλά δεν έχετε τα σωστά δικαιώματα για να εγκαταστήσετε το πρόσθετο %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτού του ιστότοπου για βοήθεια σχετικά με την εγκατάσταση του πρόσθετου.
el_GR[1]: Λυπούμαστε, αλλά δεν έχετε τα σωστά δικαιώματα για να εγκαταστήσετε τα πρόσθετα %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτού του ιστότοπου για βοήθεια σχετικά με την εγκατάσταση των πρόσθετων.

en: The Hueman theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
el_GR[0]: Το θέμα Hueman απαιτεί το ακόλουθο πρόσθετο: %1$s.
el_GR[1]: Αυτό το θέμα απαιτεί τα ακόλουθα πρόσθετα: %1$s.

note: translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
el_GR: Εγκατάσταση πρόσθετου: %s

en: Install Plugins
el_GR: Εγκατάσταση πρόσθετου

en: Install Required Plugins
el_GR: Εγκαταστήστε τα απαιτούμενα πρόσθετα

en: Powered by
el_GR: Υποστηριζόμενο από

en: All Rights Reserved.
el_GR: Όλα τα δικαιώματα κατοχυρωμένα.

en: Pingbacks
el_GR: Παραθέσεις από άλλα ιστολόγια

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: % Responses
el_GR: % Απαντήσεις

en: 1 Response
el_GR: 1 Απάντηση

en: No Responses
el_GR: Καμία απάντηση

en: The page you are trying to reach does not exist, or has been moved. Please use the menus or the search box to find what you are looking for.
el_GR: Η σελίδα που προσπαθείτε να δείτε δεν υπάρχει ή έχει μετακινηθεί. Χρησιμοποιήστε τα μενού ή το πλαίσιο αναζήτησης για να βρείτε αυτό που ψάχνετε.
